Taitaa pitää

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Hyvät tanssijat ovat parhaita puolisoita/1135247603211?ref=rss
6153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minun mielestäni tanssiminen on nolon näköistä puuhaa. Ei väliä, onko sätkyttelemässä mies tai nainen, yhtä nolon näköistä se on.

Äänestä

Että tanssijat olisivat fyysisesti voimakkaimpia?! *total reps* XD

Äänestä

Että hyvät tanssijat ovat jotenkin myös hyviä...rakastajia. Olisiko tässä tekemistä hyvällä itseluottamuksella joka johtaa rennompaan tanssiin joka johtaa sänkyyn ja rennompaan vaakamamboon?

Tuossa tutkimuksessa ne parhaat tanssijat nyt sitten sattuivat olemaan 'vahvimpia'. Mitenkähän se on testattu? Yhteistulos voimanostossa vai olivatko he vain isompia ja naiset päättelivät heidän olevan vahvimpia? Mikä ei ole ihan huonoa logiikkaa.

Joku bodykörmy nyt tuskin on mikään paras balettitanssija vaikkei se mahdotontakaan kai ole.

Luultavasti usein vahvimmat miehet pitävät tanssia 'homojen hommana' tms. ja taas jotkut miehet joilla olisi hyviä edellytyksiä koreilevaan tanssiin vaikka notkeuden puolesta eivät sitten taas ole kovin rohkeita tai mielikuvituksellisia tanssijoita. Itse olen suht sorja mies mutta jähmetyn aika pahasti ainakin baariympäristössä eikä siellä tilaa toisaalta muuhun ole kuin paikalla hytkymiseen että semmonen tarina.

Äänestä
  • Ihan totta. tanssi on homojen juttu. Balletti ja tää moterni hyppely.
    Lavatanssit sitten eri asia. Paikalla oikeat pelimiehet.

    Äänestä

  • hommaa. kirjoitti:

    Ihan totta. tanssi on homojen juttu. Balletti ja tää moterni hyppely.
    Lavatanssit sitten eri asia. Paikalla oikeat pelimiehet.

    mies saa oikein luvan kanssa olla naisessa kiinni :) ...ei miehessä :p

    Äänestä

ihan kysyä että siis

Hyvä tanssitaito => kehon voima => hyvät geenit!!!

Ok siis hyvä tanssitaitoahan voi johtua paremmasta lihaksistosta ja myös kehittyä tanssimisen myötä mutta että se kertoisi ylipäätään hyvistä geeneistä on todella jotakin ihan uskomatonta paskaa.

Geenejä on hyvin erilaisia ja olen pahoillani mutta tanssiliikkeiden osaaminen ei vielä tee sinusta hyvä geenistä eikä myöskään voimakkuus tee sinusta hyvä geenistä eikä edes se että naiset pitävät sinua viehättävänä.

Milloinkahan tämä "hyvät geenit voidaan päätellä ihmisen asiasta X" paskanjauhanta loppuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikkansa (?) kirjoitti:

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Hyvät tanssijat ovat parhaita puolisoita/1135247603211?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu