Otin rakennekynnet, joista ensimmäinen irtosi vajaassa viikossa ja loput olle kolmen viikon. Olin kynsien pureskelija ja toivoin apua tästä. Eipä ollut. Mutta huomasin kaupassa tekokynsijä ja liimoja ja kokeilin niitä. Ne ovat toimineet ja pysyneet, nyt vain kysyn millä voin irroittaa nämä kynnet tarkistaakseni omien kynsien kunnon ja miten sitten hoidan näitä kynsiä? Voinko liottaa asetoonissa nämän pois vai miten? Jotkut kynnet tuntuvat kasvaneen, toisista tiedän, että ovat liuskoittuneet? Mitä neuvotte, että teen? Olen joskus saanut kasvatettua 3-4 cm pitkät, vahvat kynnet, mutta nyt ovat hampaat asialla. Neuvoja?
Kaupan tekokynnet
Tietäjiä?
1403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
paras tapa on viilata ei kovin karkealla viilalla mutta VAROTHAN viilaamasta omaa kynttä!! Mavalalla on todella hyvää kynsinauhavoidetta, se missä lukee ravitseva.:)
Joten sitä kerran päivässä, itselle auttanu todella hyvin repaleisissa kynsien vierustoissa. Asetonilla poistetaan akryylillä tehdyt kynnet, en suosittele.
Oletko kokeillut geelikynsiä, koska jos kynnet ovat noin äkkiä tippuneet niin onkohan ollut sopivat aineet käytössä, meinaan että toiselle käy geeli ja toiselle akryyli?