Ei kannata vastata muuta kun miten se on kun kuitenkin olen tulossa mökille! hyvää kesänjatkoa kaikille!
Ovatko lakat kypsiä
15
746
Vastaukset
- kypsiä
ei ole vielä luulisin että 1,5 viikkoa menee
- ...........
Tullaan mökille ja toivottavasti löytyy (ainahan niitä löytyy kotitarpeeksi) lakkoja.
Jotkut moittivat lakkasanaa,maaliksi j.n.e. Hilla,hilloja,hilloja taas on monenlaisia esim.mansikkahillo. - kun et edes
........... kirjoitti:
Tullaan mökille ja toivottavasti löytyy (ainahan niitä löytyy kotitarpeeksi) lakkoja.
Jotkut moittivat lakkasanaa,maaliksi j.n.e. Hilla,hilloja,hilloja taas on monenlaisia esim.mansikkahillo.nimeä hillalle osaa oikein käyttää. Kustaan tollasen etelän pellen ämpäriin jos vastaan trullaan.
- on keitetty
kun et edes kirjoitti:
nimeä hillalle osaa oikein käyttää. Kustaan tollasen etelän pellen ämpäriin jos vastaan trullaan.
hilloksi ,sitten on hilloja jos on monta purkkia,ihan ilman kustasi,sinusta ei nyt taida olla suolle lähtijäksi.
- ei lakkoja
Lakka on liimaa.
- Lantalaiset...
SE ON HILLA!!!Jos mikä niin tämä juuri ärsyttää,se ei ole lakka eikä suomuurain.Parempi olisi eteläläistenkin tietää mitä hakevat!HILLAA!
- tietoa
Lantalaiset... kirjoitti:
SE ON HILLA!!!Jos mikä niin tämä juuri ärsyttää,se ei ole lakka eikä suomuurain.Parempi olisi eteläläistenkin tietää mitä hakevat!HILLAA!
oikea nimi on suomuurain, eli hilla, eli lakka!
- reilu viikko vielä
tietoa kirjoitti:
oikea nimi on suomuurain, eli hilla, eli lakka!
Reipas viikko menee ja alkaa ensimmäiset hillat olla kunnolla kypsiä.
- hillarosvo
tietoa kirjoitti:
oikea nimi on suomuurain, eli hilla, eli lakka!
Valokki on myös hillan nimi (Cloudberry)
- ja täällä
hillarosvo kirjoitti:
Valokki on myös hillan nimi (Cloudberry)
pohjoisempana Suon Kuningatar.
- junttimainen
tietoa kirjoitti:
oikea nimi on suomuurain, eli hilla, eli lakka!
nimitys lakalle ja sitä käytetään vain kehitysalueilla.
eihän niitä lakkojakaan kun ei ole töitäkään
- vissiin
jos katsoo ulkomaalaisten ämpäreitä niin näytttäis olevan kypsiä pomittavaksi.
- löytyy kun
tietää mistä hakee!
- kypsähtäneitä
Jos niitä hilloja tai miksi niitä kumarrettavia missäkin kutsutaan, ovat hakemisen tai jonkin muun valtavan vaivan takia saamattomissa tai varsinkin jos joku toinen huivipää saa enemmän kuin toinen, niin kyllä Akat on silloin kypsiä. Lakoista en mene takuuseen...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup437121Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su1136042Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene233722- 543690
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1183362Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252995Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.412855Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla322471- 492244
Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?291952