Minun mielestäni meidän pitäisi enemmän kuunnella einstenia ja ttuplaita, koska heidän ajattelunsa on selkeästi pidemmälle kehittynyt.
Olemme liikaa uskomustemme ja tunteidemme orjia.
Olemme liikaa uskomustemme ja tunteidemme orjia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
enemmän tunnetta peliin :)
vaan enemmän logiikkaa ja vähemmän tunneorjuutta.
mutta selkeästi heillä on taito riisua hmiseltä vaatteet pois keskusteluissa.
sitten kun he pistävät jakeluun podcasteja tai audiokirjoja
sydämellään.
kun luin tämän papun kommentin. Hän on ilmeisen tosissaan. :D
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8308870/38842093
vähän turhan jyrkkä kanta. Keskustelua ei pidä lopettaa tuolla tavalla. ;(
kyseisille tyypeille, mutta nää ei ole mikkään kirkonmenot, jossa pappi saarnaa ja seurakunta kuuntelee monttu auki. Tää on keskustelupalsta, jossa kuuluu ottaa kantaa asioihin ja ilmiöihin.
Mä en ainakaan kaipaa mitään auktoriteettia jota saisin ihailla.
vai feikkiscale?
että erityisesti heitä voisi kuunnella avoimin mielin, koska heidän puheensa ylittävät tavanomaisten latteuksien rajat.
ainakin ollut ainoa, jolla on kyseinen nimi rekattuna.
mutta toisaalta tää on vaan lätinäpalsta ja ajanvietettä, ainakin mulle.
että sillee.
Mutta jostain hekin ovat viisautensa hankkineet---muualta kuin S24:stä.
Joka päivä tälläkin palstalla esitetään luulemuksia ja selviä valheita.
Sekin on jo paljon, jos osaa erottaa ne totuuksista ja huomata, ettei kaikki painettu teksti ole totta.Palstalta voi oppia aisioita tai saada väärää tietoa.
heidän kanssaan on hyvää vääntöä ja vaikka mennäänkin asiattomuuksiin, ei mennä asiattomuuksiin, get it?
en ole humalassa enkä yritä vittuilla. Kun siihen alan, se ei jää yritykseksi. Toki otan huomioon, että jotkut, esim. vaikkapa sinä, eivät välttämättä edes ymmärrä, että hänelle on vittuiltu.
Ei sillä tiedolla naisia saa.
einsteinia tai ttuplai:tä ihan ylimmiksi nostamaan, usein olen jättänyt heidän puheitaan kommentoimatta, kun on tuntunut, että itse tiedän aiheesta paljon enemmän enkä jaksaisi aloittaa asioita ihan alkeista tai vääntää rautalankaa.
Yleensähän se on niin, että samankaltainen miellyttää ihmistä. Varsinkin keskustelussa, onko se sitten älykkyysosamäärän samankaltaisuutta, en tiedä.
kiinnostaa väittely. Hyvät väittelijät ovat harvassa, Einsten on yksi niistä.
pösilö
Siis ilman rahaakin. Jos osaa lukea vaistomaista elekieltä, voit tietää koska nainen on kiinnostunut sinusta, mutta yrittää salata sen.
Luepa käyttätymispsykologiaa--täältä sitä oikeaa tietoa saa---pänvastoin
minä väittelen. Kinaaminen on sitten taas perustelematonta juupas-eipäs-hommaa ja siihen kuuluu usein myös se, että nimitellään toista.
Sinusta, anzzy, minulla on kyllä analyysi, joka perustuu tietenkin vain havaintoihini täällä. En sitä lähde kuitenkaan täällä erittelemään, koska sehän ei ole keskustelua eikä väittelyä.
Pitää anzzy osata keskustella tai väitellä, jos sitä haluaa tehdä. Sinä se keskityt enemminkin vittuilemaan ihmisille, mutta sinuun, anzzy, sopii kyllä erään ystäväni hokema "älä vittuile jos et osaa" ja sinä, anzzy et osaa edes sitä.
Muuten olet varmaan ihan hyvä jätkä.
täältä ei saa mitään oikeaa tietoa mitä naisiin tulee. Eikä miehen kuulu olla niin monimutkaisesti saivarteleva kuin esmes ttuplai, etenkään naisten mielestä. Enskalla on myös hyviä hetkiä jolloin se näyttää yksinkertaista miehisyyttään, jotta se voi jopa naisia saadakin.
ei täällä yksinkertaisesti jaksa, varsinkaan niistä asioista mistä oikeasti omaa tietoa. Olen myös tuosta samankaltaisuudesta samaa mieltä.
.
On aina huomannut ja haistanut, että joku nerohko tyyppi siellä takana on. Jopa silloin, kun se seikkailee bestiksensä lähikaupan kassan kanssa :D
En nyt aina samaa mieltä ole, mutta välillä ollaan.
TTuplain arvostus on aina ollut matalahko, enkä sitä nyt minään älykkäänä pidä vaikka se osaa väistellä ja jankata niin kauan että alkuperä hukkuu tai on valmis hyväksyyn melkeimpä mitä vaan. Tän päiväsen jälkeen, arvostusta ei enää ole ollenkaan, enkä taatusti ota sen mistään sanasta mitään oppia tai edes kuuntele niitä. Meillä ei noita tueta :)
.