ovat niin jäätäviä ja varovaisia alkuun. eli on oltu treffeillä jnejne ja tultu hyvin toimeen jne. mut miksi jotenkin niin jäätävä tunnelma mutta asiallinen. onko tämä joku naisten ihan oma juttu.minua kiinnostaisi kovasti tietää mitä naiset ajattelee suhteen alku taipaleella.
miksi
naiset aina
5224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siis ihan yleisesti, aina kun kehittelet suhteen tapaista, naiset käyttätyvät jäätävästi?
Jos noin on, veikaisin sinulla olevan tulkintavaikeuksia, kun on kyse toisten tunteista.
Toisaalta: jos tuota on tapahtunut kerran/pari, niin ehkäpä naiset ovat vain pyrkineet suojelemaan itseään pettymyksiltä. Eivät siis halua näyttää tunteitaan, ennen kuin ovat varmoja saamastaan vastakaiusta.
Jäätävyys voi myös heijastua sinusta itsestäsi. Ehkä nainen on herkkä ja aistii sinusta tietynlaista varauksellisuutta vaikka tunteet onkin hyvin syvälliset sinua kohtaan.
Luulen tai itse ainakin en luo liikoja toiveita toista kohtaan .. Varaudu pettymykseen niin voit yllättyä positiivisesti.
nainen ajattelee miehestä alkutaipaleella?
Ensinäkemältä: Onpa helvetin hyvännäköinen ja ihanat silmät. Olispa ihanaa suudella noita huulia!!
Mikä ORI.
Noin ihan ekaks.
Moni mies tulkitsee ystävällisyyden itseni tyrkyttämiseksi ja suuttuu jos en lähde sänkyyn saman tien. Varmaan sitten vaikutan asialliselta (jäätävältä) eli jos en kerjää miehen hyväksyntää, flirttaile keimaile kiehnää puhu pikkutytön äänellä yksinkertiaisia asioita imartele mielistele ym.s ja tyrkytä itseäni.
Ehkä sinä itse olet jäätävä.
niin monenlaisia. Itse olen avoin, puhelias, nauravainen ja joskus äänekäskin. Kyllä tästäkin on jossain määrin harmia ollut.
Täytyy sanoa, että naurattamaan rupeaisi, jos treffeillä olisi virallinen tunnelma, vai assosioinko mä nyt tämänkin mielessäni liikaa mielikuvaan loton virallisista valvojista :)
Suhteen alkutaipaleella olen aina ajatellut että "wau, miten ihana mies"--toki eipä mulla suhteita ole kovin montaa takana.
En siis ole mikään treffiasiantuntija.
Ehkä olet tapaillut sellaisia viileitä naisia, kokeile tavata toisentyyppisiä, jos sua se jäätävyys vaivaa..