Kuinka monta olette tavanneet

Niin, kuinka monta niistä, keiden kanssa olette kirjoitelleet, olette tavanneet livenä? Pyrittekö tapaamaan livenä vain ne, keistä olette todella kiinnostuneita, pyrittekö tapaamaan kaikki, joiden kanssa vähänkin olette kirjoitelleet vai haluatteko tavta ne, joiden suhteen ajattelette, että voisi tulla jotain?
9379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tähän mennessä olen tavannut 9 naista ja pyrin tapaamaan jokaisen, jonka kanssa tulee vähänkin enemmän kirjoiteltua!

Äänestä

En oo laskenu mut usean kanssa on tullu kirjoteltua, ehkä parinkymmenen ja kahdeksan niistä on johtanu treffeihin ja kuus niistä on kehittyny pidemmälle.
Jos en ole naisesta kiinnostunut kuka minulle kirjottaa, usein olen vastaamatta.
Tapaan vain ne joista olen kiinnostunut.

Äänestä

Ei kai tuolta vaan tarvii tavata ketään?? Eiiiiiiiii......kuvat on tähän mennessä riittäneet, niiden perusteella en viitsi vaivautua

Äänestä
  • Suomea teinix påä'd!

    Äänestä

100-150 miestä 4 vuoden aikana. Karkeasti jaotellen n.80 % halusi pelkkää seksiä. Puolet kaikista tapaamistani oli jollain tapaa päihde/mielenterveysongelmaisia/sosiaalisesti rajoittuneita/omituiseksi luokiteltavia/paljastui valehtelijaksi.

Ne jotka olivat täysissä sielun ja ruumiin voimissa ja aivan "normaalinoloisia" hakivat pääosin vain irtoseksiä tai seikkailua. Osa varattuja. Vain muutama oli aidosti tositarkoituksella liikkeellä, eikä heidän kanssaan suhdetta joko syntynyt tai voinut kuvitellakaan. Syitä miksi en voinut kuvitella suhdetta : täysin erilaiset ajatus/arvomaailmat, aivat erilaiset harrastukset (esim. mies rassaa kaiken vapaa-ajan autoja eikä ole kiinnostunut mistään muusta), mies siivotuttaa kotinsa ja pesettää pyykkinsä äidillään (ilmaiseksi), valtava ylipaino jota mies vähättelee (130 kg ja enemmän), eksän haukkuminen ensitreffeillä, rahoilla rehvasteleminen, seksifantasioiden esiin tuominen heti alussa (vaatimukset siitä minkälaista seksiä naisen täytyy antaa miehelle (esim. anaali, suihinotto, sukkahousut päällä, kinkyily), liian nuori tai vanha, täydellinen impotenssi eikä halua hoitaa asiaa.

Seksistä mainitsen sen verran että en todellakaan ole ennakkoluuloinen seksin suhteen, mutta jos mies alkaa tuntemattomalta VAATIA tietynlaista seksiä ennen kuin edes ollaan tutustuttu, niin sellainen mieshän on täysi moukka. huhhuh! Ja näitä moukkia täällä riittää.

Riitti myös nettideittailu, ja pysyttelen vastedes sinkkuna.

Tapasin lähes kaikki joiden kanssa vaihdoin viestejä ja jotka olivat halukkaita tapaamaan. Valtaosa kuvattomia. Kuva kertoo lopulta hyvin vähän, moni oli oikeasti livessä hyvännäköinen vaikka kuvassa ei ollut tai en ollut kuvaa nähnyt. Oli myös niitä jotka olivat vähemmän komeita. Joku vähemmän komea saattoi olla karismaattinen ja kiinnostava. Haluan tavata ihmiset oikeasti, ilman ennakkoluuloja. Se kuitenkin tuli selkeästi esiin että mikäli mies ei osannut juuri lainkaan kirjoittaa tai kirjoitti vain muutaman sanan, ei hän myöskään livessä ollut fiksu tai sivistynyt. Sen sijaan ihan perskoulupohjalta hyvin kirjoittavat miehet olivat myös livessä keskustelutaitoisia ja älykkään oloisia.

Jos haluatte netistä fiksun ja kunnollisen miehen, eikä junttieinaria, niin lähtekää treffeille kuvattomien mutta hyvin/sujuvasti kirjoittavien miesten kanssa.

Äänestä
  • Mukava lukea, että olet ennakkoluulottomasti tavannut noin paljon miehiä!

    Se ettei juuri kukaan ollut sopiva, herättää tietysti kysymyksiä että missä on vika. Kertooko se miesten tasosta noin yleensäkin vai kerääntyykö nettiin huonompi aines. Tai ovatko Suomalaiset miehet yhtään sen erilaisempia kuin muualla eli onko "aines" tässä maassa jotenkin huonompaa?

    Joka tapauksessa tuo kirjoituksesi antaa pientä lisäpontta jatkaa deittailua, kun itse tässä ollaan suht tervepäinen ja asiallisesti ja tosissaan liikkeellä!

    Äänestä

  • weide kirjoitti:

    Mukava lukea, että olet ennakkoluulottomasti tavannut noin paljon miehiä!

    Se ettei juuri kukaan ollut sopiva, herättää tietysti kysymyksiä että missä on vika. Kertooko se miesten tasosta noin yleensäkin vai kerääntyykö nettiin huonompi aines. Tai ovatko Suomalaiset miehet yhtään sen erilaisempia kuin muualla eli onko "aines" tässä maassa jotenkin huonompaa?

    Joka tapauksessa tuo kirjoituksesi antaa pientä lisäpontta jatkaa deittailua, kun itse tässä ollaan suht tervepäinen ja asiallisesti ja tosissaan liikkeellä!

    Uskoisin että tilanne johtuu sekä iästäni että siitä etten juurikaan nirsoillut.

    Näin jälkeen päin ajatellen tajuan, että olisi pitänyt kirjoitella hieman kauemmin ennen tapaamista ja kun todennäköisesti mies olisi kirjoitellessaan paljastanut todellisen luonteensa (alko-ongelmat jne) tai aikeensa (irtoseksi) niin olisi reippaasti pitänyt sanoa tapaamiselle ei kiitos ja siirtyä seuraavaan. Ikäni taas vaikuttaa sen verran, että hakemassani ikäluokassa n.35-43v on jo aika paljon varattuja ja muita vakisuhteeseen kyllästyneitä playereita hakemassa seuraa muka tosissaan tai sitten "muuten vaan", mutta antaen naisen ymmärtää että loppujen lopuksi etsii vakikumppania vaikka välillä vähän seikkailisikin.

    Nuoremmat miehet varmasti hakevat oikeasti sitä elämänkumppania, mutta vanhemmat jo eronneet eivät enää halua sitoutua... Luulevat sitten että jokainen netissä seuraa hakeva nainen on velvollinen viihdyttämään heitä : (

    Suomalaisessa nykymiehessä tuntuu olevan se vika että he eivät suostu deittailemaan naisen kanssa ihan vain siitä ilosta että nainen olisi mukavaa ja rentoa seuraa, ja mukana voisi kenties olla eroottistakin latausta. Oman sukupuolen kanssa leffassa käyminen on varmasti tylsempää kuin vast. sukupuolen kanssa? Miehet kuitenkin vaativat vastineeksi seksiä. Eli jos nainen tekee selväksi että sitä ei tipu, koska ei halua irtosuhteita tai kokeilla muuten vaan jokaisen treffikumppanin sänkytaitoja, miehet eivät enää lähde treffeille. Kun ei ole toivoa seksistä, mies ei välitä naisen seurasta. Ulkomailla tilanne on toinen, eli miehet nauttivat naisten seurasta VAIKKA seksiä ei olisikaan tiedossa. Suomessa nainen ei ole "arvokas" omana itsenään vaan hänen arvonsa perustuu siihen että antaako hän vai ei.

    En siis deittihistoriani alussa etukäteen ilmoittanut, että seksiä ei ole tiedossa. Tämä varmastikin aiheutti sen, että koska olin untuvikkodeittailija, minua pommittivat nimenomaan kaikenlaiset pelurit jotka jo tunsivat systeemin. Eli suomeksi: " puhu naiselle riittävästi paskaa, niin se tyhmä lopulta uskoo kaiken ja antaa pesää.." Netissä on vuosikaudet pyörineet samat pelimiehet, jotka bongaavat aina uuden profiilin, ja jos tämä sattuu olemaan eronnut tai muuten tätä systeemiä tuntematon nainen niin hän on helppo nakki noille saalistajille. Monet keskiikäistyvät naiset ovat olleet naimisissa nuoresta asti, jopa vajaat 20 vuotta. Maailma on muuttunut täysin siitä minkälainen se oli heidän deittaillessaan joskus 80-luvulla... Silloin vielä LUOTETTIIN ihmisiin. Ja uskalsi luottaa. Enää ei : (

    Kun sitten tajusin ilmoittaa etukäteen, että en ole halukas irtosuhteisiin ja seksiin ensitreffeillä, kukaan ei enää lähtenytkään tapaamisiin! Sain perääni haukkuja "frigidistä nipottajasta" ja että seksi kuuluu vapaaseen keski-ikään. Haluaisin jättää ne anaali/sukkahousu/suihinotto jne. kokemukset sinne parisuhteeseen ja "palkita" oman vakikumppanini niillä. En satunnaisia helpon seksin perässä monkuvia tautisia? pelimiehiä. Jos he eivät ole valmiita sitoutumaan saadakseen extremeseksiä, niin saavat puolestani tyytyä kännisiin baariruusuihin. Lopetin sitten koko deittailun, koska yli 100 miehen tapaamiseen kului lähes kaikki joutoaikani parin vuoden aikana. Jos se kumppani ei kävele minua livessä vastaan, tai soita ovikelloani, niin olen sitten yksin. Käytän mieluummin vapaa-aikani itseäni sivistäen, rentoutuen ja lenkillä. En jaksa enää etsiä. Baareissa en käy, joten odottelen tässä taas tuon ovikellon soimista ; D

    Valokuvista vielä sen verran, että hyvin harva on edukseen valokuvassa. Kuviin perustuva profiili on epäedullinen valtaosalle, ja antaa harmillisen usein väärän kuvan ihmisestä. Sitä voi myös käyttää monella tavoin väärin. Ja joku voi olla meikattuna, tissivako paljaana poseeraten näyttävä, mutta ilman meikkiä tukka laittamatta jopa vastemielinen. Mutta se tavisnainen tai mies voi olla kuvassa tympeä mutta livenä valovoimainen persoona. Ja tuoksuahan ei saa kuvaan! Naiset rakastuvat miehen tuoksuun. Minä ainakin : )

    Äänestä

  • n39v kirjoitti:

    Uskoisin että tilanne johtuu sekä iästäni että siitä etten juurikaan nirsoillut.

    Näin jälkeen päin ajatellen tajuan, että olisi pitänyt kirjoitella hieman kauemmin ennen tapaamista ja kun todennäköisesti mies olisi kirjoitellessaan paljastanut todellisen luonteensa (alko-ongelmat jne) tai aikeensa (irtoseksi) niin olisi reippaasti pitänyt sanoa tapaamiselle ei kiitos ja siirtyä seuraavaan. Ikäni taas vaikuttaa sen verran, että hakemassani ikäluokassa n.35-43v on jo aika paljon varattuja ja muita vakisuhteeseen kyllästyneitä playereita hakemassa seuraa muka tosissaan tai sitten "muuten vaan", mutta antaen naisen ymmärtää että loppujen lopuksi etsii vakikumppania vaikka välillä vähän seikkailisikin.

    Nuoremmat miehet varmasti hakevat oikeasti sitä elämänkumppania, mutta vanhemmat jo eronneet eivät enää halua sitoutua... Luulevat sitten että jokainen netissä seuraa hakeva nainen on velvollinen viihdyttämään heitä : (

    Suomalaisessa nykymiehessä tuntuu olevan se vika että he eivät suostu deittailemaan naisen kanssa ihan vain siitä ilosta että nainen olisi mukavaa ja rentoa seuraa, ja mukana voisi kenties olla eroottistakin latausta. Oman sukupuolen kanssa leffassa käyminen on varmasti tylsempää kuin vast. sukupuolen kanssa? Miehet kuitenkin vaativat vastineeksi seksiä. Eli jos nainen tekee selväksi että sitä ei tipu, koska ei halua irtosuhteita tai kokeilla muuten vaan jokaisen treffikumppanin sänkytaitoja, miehet eivät enää lähde treffeille. Kun ei ole toivoa seksistä, mies ei välitä naisen seurasta. Ulkomailla tilanne on toinen, eli miehet nauttivat naisten seurasta VAIKKA seksiä ei olisikaan tiedossa. Suomessa nainen ei ole "arvokas" omana itsenään vaan hänen arvonsa perustuu siihen että antaako hän vai ei.

    En siis deittihistoriani alussa etukäteen ilmoittanut, että seksiä ei ole tiedossa. Tämä varmastikin aiheutti sen, että koska olin untuvikkodeittailija, minua pommittivat nimenomaan kaikenlaiset pelurit jotka jo tunsivat systeemin. Eli suomeksi: " puhu naiselle riittävästi paskaa, niin se tyhmä lopulta uskoo kaiken ja antaa pesää.." Netissä on vuosikaudet pyörineet samat pelimiehet, jotka bongaavat aina uuden profiilin, ja jos tämä sattuu olemaan eronnut tai muuten tätä systeemiä tuntematon nainen niin hän on helppo nakki noille saalistajille. Monet keskiikäistyvät naiset ovat olleet naimisissa nuoresta asti, jopa vajaat 20 vuotta. Maailma on muuttunut täysin siitä minkälainen se oli heidän deittaillessaan joskus 80-luvulla... Silloin vielä LUOTETTIIN ihmisiin. Ja uskalsi luottaa. Enää ei : (

    Kun sitten tajusin ilmoittaa etukäteen, että en ole halukas irtosuhteisiin ja seksiin ensitreffeillä, kukaan ei enää lähtenytkään tapaamisiin! Sain perääni haukkuja "frigidistä nipottajasta" ja että seksi kuuluu vapaaseen keski-ikään. Haluaisin jättää ne anaali/sukkahousu/suihinotto jne. kokemukset sinne parisuhteeseen ja "palkita" oman vakikumppanini niillä. En satunnaisia helpon seksin perässä monkuvia tautisia? pelimiehiä. Jos he eivät ole valmiita sitoutumaan saadakseen extremeseksiä, niin saavat puolestani tyytyä kännisiin baariruusuihin. Lopetin sitten koko deittailun, koska yli 100 miehen tapaamiseen kului lähes kaikki joutoaikani parin vuoden aikana. Jos se kumppani ei kävele minua livessä vastaan, tai soita ovikelloani, niin olen sitten yksin. Käytän mieluummin vapaa-aikani itseäni sivistäen, rentoutuen ja lenkillä. En jaksa enää etsiä. Baareissa en käy, joten odottelen tässä taas tuon ovikellon soimista ; D

    Valokuvista vielä sen verran, että hyvin harva on edukseen valokuvassa. Kuviin perustuva profiili on epäedullinen valtaosalle, ja antaa harmillisen usein väärän kuvan ihmisestä. Sitä voi myös käyttää monella tavoin väärin. Ja joku voi olla meikattuna, tissivako paljaana poseeraten näyttävä, mutta ilman meikkiä tukka laittamatta jopa vastemielinen. Mutta se tavisnainen tai mies voi olla kuvassa tympeä mutta livenä valovoimainen persoona. Ja tuoksuahan ei saa kuvaan! Naiset rakastuvat miehen tuoksuun. Minä ainakin : )

    Niin haluaisin kumppanikseni juuri sinunlaisesi, joka on määrätietoinen, ennakkoluuloton, huumorintajuinen (sen näkee rivien välistä, iloisena asenteena), ja kykenevä sietämään eroottista jännitystä, kunnes on yhteisesti päätetty, että ollaan samaan suuntaan menossa - ei vain sänkyyn vaan muutenkin.

    Minä en ole vielä tavannut kasvokkain ketään, mutta olen kirjoitellut pitkään kolemen kanssa, ja yhden kanssa on treffit pian. Jotenkin tuntuisi, että hä saattaa olla se oikea. Hän sanoi järkevästi, että kullekin on maailmassa varmaan satoja, jos ei tuhansia Niitä Oikeita - ei vain yksi. Noin varmaan on. Kaikkia heistä ei ehdi tavata, joten jos löytäisi heistä yhdenkin, olisi etsintä hyvä lopettaa ja keskittyä sen suhteen kehittämiseen.

    Valokuva voi valehdella. Yritän olla antamatta ruman kuvan vaikuttaa mielipiteeseeni. Mies, jonka pian tapaan, otti itsestään kuvan - arkivaatteissa, tukka leikkaamatta, jäykkä ilme, lyhyt kameraetäisyys vääristäen piirteet. En usko, että hän on ollenkaan yhtä ruma kuin siinä kuvassa. Ja jos olisikin... Niin, mielestäni rumia ihmisiä ei ole olemassakaan, on vain ihmisisä, jotka eivät huolehdi puhtaudestaan, hiuksistaan, vaatteistaan, asenteistaan (mikä näkyy ilmeissä ja eleissä) ja fyysisestä kunnostaan. Kuka vain voi olla miellyttävän näköinen jollekin, kunhan nuo perusasiat on hoidettu kuntoon. Kukaan ei synny valmiiksi hyvinpukeutuneena, eikä hiukset pysy siisteinä leikkaamatta jne.

    Ehdottaisin, että annat profiilisi esitellä sinut huumorintajuisena, älykkäänä, sitoutumishaluisena naisena. Ei niin, että kertoisit olevasi tuollainen. Anna sen näkyä siitä, miten kirjoitat. Anna lukijan oivaltaa se rivien välistä.

    Äänestä

Jaa, hyvä kysymys, olen tavannut kai suunnilleen 30 livenä, siis olen mies, ei ole tullut pidettyä kirjaa ja huonommat tapaukset unohtuu aika äkkiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


netin kautta? kirjoitti:

Niin, kuinka monta niistä, keiden kanssa olette kirjoitelleet, olette tavanneet livenä? Pyrittekö tapaamaan livenä vain ne, keistä olette todella kiinnostuneita, pyrittekö tapaamaan kaikki, joiden kanssa vähänkin olette kirjoitelleet vai haluatteko tavta ne, joiden suhteen ajattelette, että voisi tulla jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu