Tuli tuolta toisaalta mieleeni tämä: Varatut etsivät sinkkuja häikäilemättä panoikseen vain sen vuoksi, että paikka touhuta on helppo järjestää. Varatun suhde varattuunhan olisi kaikista paras, koska silloin ei tarvitse pelätä niitä tunteita sillä lailla, eli rakastumista kun toisellakin on kotona "Hän", ei tarvitse pelätä erovaatimuksia tai kostoksi kertomista jne. Mutta koska sinkuilla on on paikka niin lässytellään paskaa saamisen varmistamiseksi.
Sinkku, jolla ei ole muita suhteita kuin varattuun on suuressa vaarassa ihastua ja rakastua, mutta sitähän ei nämä seksinnälkäiset nylkyttäjät välitä huomioida ollenkaan. Eli ei välitetä ihmisistä pätkääkään; ei puolisosta eikä hänen tunteista eikä siitä sinkusta, pääasia että seksille on kätevä paikka ja sitä irtoaa. Sama se vaikka siinä tuhotaan jonkun sydän ja ihmisarvo poletaan jalkoihin. Onko näin?
Sinkku, jolla ei ole muita suhteita kuin varattuun on suuressa vaarassa ihastua ja rakastua, mutta sitähän ei nämä seksinnälkäiset nylkyttäjät välitä huomioida ollenkaan. Eli ei välitetä ihmisistä pätkääkään; ei puolisosta eikä hänen tunteista eikä siitä sinkusta, pääasia että seksille on kätevä paikka ja sitä irtoaa. Sama se vaikka siinä tuhotaan jonkun sydän ja ihmisarvo poletaan jalkoihin. Onko näin?
Vastaukset 8
Vanhimmat
pitäne usein paikkansa. Se olisi hyvä sinkkujen tiedostaa, niin miesten kuin naistenkin. Suhdetta hakeva pettäjä miettii ihan varmasti valmiiksi sitä, että millainen tulevan kakkosen pitää olla, että olis helppo kaikin tavoin. Suurin osa luottaa siihen, että sinkku käyttäytyy kuitenkin "kunniallisesti" tullessaan dumpatuksi, eikä käräytä, etenkään sen vuoksi, kun niitä tunteita on. He luottavat siihen, että sinkku ei halua loukata tunteidensa kohdetta vaikka mitä tapahtuu. Näkeehän sen näilläkin sivustoilla, sinkkuja hyväksikäytetään surutta.
en tahdo (vielä?)sitoutua.En halua vaivata päätäni miehen vaatimuksilla ja toiveilla.En tahdo,että hyvin organisoitu elämä lapsen,kodin ja yrityksen välillä mullistuisi.
En halua toistaiseksi "normaalia" parisuhdetta,kiitos vain,olen sellaisen hienouden kokenut.
Seksiä kaipaan. Niin kaipaa tämä varattu mieskin,jota tapailen.
Hän käyttää minua hyväkseen-minä käytän häntä.
Kumpikaan ei loukkaa toisiaan,eikä vaimosta puhuta pahasti.
Minä olen ihan tyytyväinen näin..
Löysin niiiin itseni tästä että oli pakko kertoa että näin on käynyt minullekin =(
"Minä olen ihan tyytyväinen näin.."
Sehän onkin pääpointti tässä. Kun omat tarpeet jylläävät, ei ajattelun eettinen ketju ulotu kovin pitkälle. Esim. varatun miehen perheeseen. Tai niihin odotuksiin, mitä omalle kohtelulleen asettaa. Olisiko homma siis ok, jos kuvittelet itsesi ja lapsesi miehen perheen tilanteeseen? Vai onko sinulla vain moraalinen kaksoisstandardi nyt kovassa käytössä? Joka tapauksessa, jos et kunnioita toisten perheitä, et voi vaatia, että sinun perhettäsi kunnioitettaisiin. Jos siis sinun perhettäsi (tai vaikka lapsesi) loukataan joskus tulevaisuudessa, niin muista hymyillä: se on ihan ok sinun puolestasi. Koirat täällä syövät toisiaan.
Ja onko todellakin niin, ettet olisi voinut löytää mistään vapaata miestä tai dildoa tarpeitasi tyydyttämään?
olen olen kokenut sen,miltä tuntuu olla petetty.Jäin henkiin.
Elin ja kasvatin lasta lähes 10 vuotta narsistisen ihmisen kanssa.Jäin henkiin.
Minulta puuttuu motivaatio huolehtia tuntemattomista(vaimo) ihmisistä.
Tällä hetkellä huolehdin vain rakkaimmistani ja lähimmistäni.
Myös itsestäni.
En välitä muista..
Tällä hetkellä.
Sitäpaitsi,tuo "olen tyytyväinen näin" oli vastaus olettamukseen:
"Sinkku, jolla ei ole muita suhteita kuin varattuun on suuressa vaarassa ihastua ja rakastua, mutta sitähän ei nämä seksinnälkäiset nylkyttäjät välitä huomioida ?"
Itse tapasin naimisissa olevan miehen netissä. En tiennyt aluksi, että hän oli naimisissa. Tavattiin, ihastuttiin, fyysisesti ja henkisesti.
Nyt kirjoittelemme sänköpostia päivittäin useita kertoja, hän soitti juuri.
Emme ole tavanneet enää sen jälkeen kun hänen puoliso palasi lomalta takaisin kotiin. Olemme kuitenkin molemmat toistemme ajatuksissa todella paljon.
En satuta itseäni yhtään,koska haluan pysyä sinkkuna ja haluan, että hän jatkaa avioliittoaan niin kuin tähänkin asti.
Olemme suunnitelleet tapaamista, mutta vielä toteuttamatta. Voiko tunteet mennä järjen edelle?
Ajattele ja mieti enemmän kuin kahdesti asiaa. Ajattele, että voit satuttaa vaimoa, vaikka itseäsi et satuttaisikaan. Jos itse saisin tekemäni tekemättömäksi, olisin onnellinen. Valitettavasti myöhäistä, tein pahaa jälkeä ja alku oli kuin sinulla.