Päättääkö syrjähyppy mielestäsi suhteen?
Vieras pedissä
8
973
Vastaukset
- vastaan.
Ei päätä jos hyvä kumppani kotona eikä jää kiinni.
- ?
Vaikka jäiski "kiinni". Millainen on hyvä suhde?
- Hyvä suhde?
? kirjoitti:
Vaikka jäiski "kiinni". Millainen on hyvä suhde?
voi itse määritellä millainen on hyvä suhde. Siihen kuuluu mm. avoimuus, toisen kunnioittaminen ja ennen kaikkea luottamus.
Yhdessä sovitaan mitä on sallittua ja mitä ei.
Hyvää suhteeseen ei kuulu pettäminen. Ongelmat kuuluu ratkaista suhteen sisällä eikä kääntymällä muualle. Kaikki mitä pitää tehdä kumppanilta salassa voidaan lukea pettämiseksi.
Kannattaa miettiä miten halua itseään kohdeltavan ja kohdella kumppania samalla tavalla.
- ristikkoratkojatar
Tosi selvä tie mulla ainakin oli,kun mies(tuore ex) heilansa syytteli mua "vieraiden miesten vokottelusta". Se oli siis yhteen kainaloon näistä miehistä.Evvk.Se oli kans jonkun exä ja jollekin liikaa mun kanssa.Ei ainoastaan heilat osaa tällast.
Vain jos se oli pettämistä.
- ------------------------
Jos vaan joku satunnainen pano, niin sitten ei päätä välttämättä. Aidot tunteet tekevät aina jutun hankalammaksi.
- vaimokin
Ei suhde pääty siihen, jos tarpeeksi rakastaa ja osaa antaa anteenksi, ikinä sitä ei unohda, muista se.
Voin vannoa.. miehelläni oli 6 vkon suhde laskettelumatkalla tapaamansa hoitsun kanssa ja silti mentiin naimisiin ja yli 20 vuotta sen jälkeen meillä on kolme lastakin. Tosin kanntaa muistaa, että todennäköisesti joudut antamaan elämäsi varrella toisenkin syrjähypyn anteeksi tai ummistamaan siltä silmäsi.. rakkaus on rasittavaa.. huokaus.. - jep...
suhteesta on sillon luottamus poissa, ja sitä on hyvin vaikea saada takaisin.
Ja jos syrjähyppyyn liittyy vielä suuria tunteita, ja sitä on jatkunut pidempään saman ihmisen kaa, niin sillon on turha selittää enään yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin31711022IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3407633Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut822163Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862087Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1301864Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61561- 1101221
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin511020Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26868MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772