Mikä on rivoin tai törkein ehdotus mitä olet kuullut vastakkaiselta sukupuolelta? Itselle muistuu mieleen kun työkaveri (seksikäs misu) kuiskasi pikkujouluissa vaimon istuessa vieressä, että voin ottaa suihin vessassaXD Valitettavasti en kyennyt vastaamaan myöntävästi, kun tilanne oli mikä oli.:(
Rivoin ehdotus
mitä olet kuullut?
411447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
on törkein jonka olen saanut
ole törkeä. Se on klassikko.
riitä käsittämään
vehtoo.
Ei minulle ole mitään ehdotettu.
:-(
Ja epäinhimillistä, ihan tyhjän takiako maksan palkastani minimisumman Amnestylle?
vähän nostaa summaa;)
tiedä, mutta viimeisin oli jotenkin hupaisa. Tästä on itseasiassa ihan vähän aikaa. Humalainen, tuntematon mies: "ei taida olla mitään mahiksia päästä läpsimään sun peppua?" Ennen kuin ehdin avata suutani, hän vastasikin itse:" okei, ei taida. Morooo." Heh.
petezxr:ltä
vittu! moroo!
:)
http://www.youtube.com/watch?v=UwCuJRaDl3o
mullekin pete mieleen.
että se oli Pete:) Se oli alle 30v. kalju ja parrakas. Olisi se voinut odottaa kuitenkin vastausta;)
Melrosen konserttiin.. Ilma on tosin huono:(
merimies! Haluut sä tulla seilaa mun Bermudan kolmiolle?"
Et varmaan helpolla pystynyt tosta kieltäytymään.. :)
enää muista ihan tarkkaan, mitä mä siin unessa sanoin.
No mutta jos tosielämässä nainen kysyis noin, niin pystyisitkö kieltäytymään?
toisessa elämäntilanteessa, kysyjä olisi ainakin varastanut huomioini.
koskaan rivo tai törkeä...
se on vaan huonolla huumorintajulla väärin tulkittu vitsi
rivoa tai törkeeä ehdoteltu koskaan. Tai no, pidän normi seksiedotustakin törkeänä jos se tulee ihan ventovieraalta ihmiseltä, koska mua ärsyttää se joidenkin miesten oletus, että kaikki naiset ois "otettavissa". Multa menee maku mieheen kyllä heti, jos se tekee omassa päässään jotain oletuksia siitä mitä mä haluan ja mitä oon vailla.
sähän tykkäät ku mies vaan ottaa????uuuh...eiks kaikki naiset sun mielest ole otettavissa jos miestä panettaa????kyllä ne äijät tietää eikä se ole kuin hetki vaan ihana pano ku mies tulee ja aaahhhh!!!!!!!!vähän sattuu mut ei se mitää ainaki omat lapset on elossa.
seksistä oman miehensä kanssa. varmaan rajummastakin seksistä. niin tai miehen kanssa, johon hänellä on tunteita. siinä se oleellisin ero. Mikä tuossa on niin vaikea ymmärtää!?
että raiskaus on vaan seksiä ja hetken juttu niin mitä se vikisee et miehet luulee naisten olevan otettavissa. eikö se ole ihan ok juttu tolla teorialla????? vai luuleeks se et vaan omat miehet voi raiskata???? AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH!!!! DORKA!!!!!
tyhmä :DD
saa ehdottaa rivouksiakin ilman, et pidän niitä törkeinä. :)
ollut kyllä minä.
saanut yhtään rivoa tai törkeää ehdotusta päästä pöksyihini. Muuten kyllä on yritetty hieroa lähempää tuttavuutta enemmän tai vähemmän menestyksekkäästi eri keinoin ;).
ehdotuksia. Rivointa oli, kun yksi naisihminen ei kapakassa uskonut kieltoa, vaan tuli koko ajan iholle ja yritti kouria munia. Lopulta sanoin portsarille. Eukkoa ei heitetty ulos ja loppuillan hän kiersi kyselemässä ihmisiltä, että olenko minä homo, kun ei tavara kelpaa.
olin just 15 täyttänyt ja odottelin kaupan pihalla kaveriani. Noin 40-vuotias mies tuli kysymään, että pääsiskö panemaan 500 markalla. Sain kakisteltua, että ei todellakaan onnistu niin mies vielä siihen että pakko on välillä saada vierasta..
että haluaisinko panna peppuun. Lisäs vielä että tykkää samalla pyöritellä vibraa pillussaan.
Olin pitkäksi menneen illan jälkeen aurinkokannella istumassa... istumapaikat oli aika täynnä ja molemmilla puolilla oli perheellisiä ihmisiä istumassa. Mulla oli aurinkolasit päässä, kun aurinko paistoi aikasen kirkkaasti ja väsyneenä istuin vain paikallani.
Sitten vasemmalla puolella ihossa kiinni istunut miehensä ja lapsensa kanssa liikkeellä ollut nainen alkoi kurkistella minua ja sitten jo tuijotella. Kysyi yhtäkkiä, että "voisitko sä avata tän juomatölkin mulle"?
Se, miksi tän asian otin tähän, oli se, että mies ja lapsi olivat lähettyvillä ja ainakin lapsi ja naisen ystävätär näkivät, mitä tapahtui. Unohtumaton heitto kuitenkin. Ite olin 20-vuotias ja nainen ehkä 28.
että vastaavanlaisia on toki ollut humalassakin, mutta toi oli jotenkin röyhkeydessään merkillepantava.
Miehessäkö vika kun saan vaan antiehdotuksia tyyliin "siis en minä ole mitään Sellaista vailla" tai "en minä seksiä ole hakemassa vaikka..." tai "en minä oo sinua iskemässä" tai "et sinä saa multa.../en minä anna sulle..."
"en mä sulle aio antaa" sitten... hetken hiljaisuuden jälkeen... "en mä kyllä voi olla antamattakaan".
Itse asiassa noinhan se mennyt. Eri sanoin tosin.
- En minä anna sulle.
- *hymähdys* Vai niin...
- Hei, minä käyn tuolla (naapuripöydässä).
- No käyhän.
- Muistahan pitää puolesi ettet jää ilman.
- Joo, joo...
Lopulta eksynyt lammas on takaisin lähtökuopissaan.
on vissiin sellanen kun mulle joku mies ehdotti että hän köyttäis mut sänkyyn kiinni makaa selälleen ja hänen vaimo/tyttöystävä tms tulis istuu mun naaman päälle ja tää mies panis mua samalla ja suutelis siinä muijansa kanssa.
...että mulle ois koskaan ehdoteltu mitään rivoja.
Ehdotukset ovat olleet sellaisia "lähdetäänkö panemaan"-tyylisiä jotka mun mielestä ei oo mitenkään rivoja.
Yks mieleen jääneistä ehdottelijoista kömpi ojasta (ilmeisesti juuri herännyt) ja laukoi ihan suoraan, että lähdetäänkö panemaan, en lähtenyt. Oli tullut jo paneskeltua sinä päivänä kiintiö täytee ja lisäksi oli kaamea laskuhumala päällä.
Aika ja paikka: Rantarock, Vaasa. 1996
"kömpi ojasta (ilmeisesti juuri herännyt) ja laukoi ihan suoraan, että lähdetäänkö panemaan, en lähtenyt. Oli tullut jo paneskeltua sinä päivänä kiintiö täytee ja lisäksi oli kaamea laskuhumala päällä. "
Pitääks tää nyt tulkita siten, että ojasta ryömiminen ei olisi esteenä? :D
Ihan oli nätti tyttö ja ulkoisesti ihan kuosissa, jos ei oteta huomioon about 3 promillen känniä. Toisaalta jos samainen tyttö ois kömpiny ojasta keskellä viikkoa keskellä kylää/kaupungia, niin se olisi ollut este...
...ja suurin este tais olla kyllä se, että olin onnellisessa parisuhteessa silloin. Poikamiehenä oisin varmaan antanut sille sen mitä se halusi...