Mies sekosi toiseen naiseen ja otti salamaeron. Lähti eikä häneen saa mitään yhteyttä enää. Enkä edes tiedä missä hän on. Tuska ja järkytys ovat valtavat. Ikävä sanoinkuvaamaton. En tiedä miten tästä voi koskaan selvitä ja miten elämä jatkuu? Hän oli elämäni tärkein asia.
Miten tästä selviää
helvettiä
1465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Laastarin repäisy kerralla on säikäyttävää ja tuskallista, mutta sitä karva kerrallaan nirhaamista kestää vielä vähemmän. Tälläkin palstalla on ihmisiä, joiden avokki jahkaa ja käy välillä naiskentelemassa exäänsä ja välillä uusiaan eikä muka osaa sanoa, mitä tahtoo.
Käy töissä ihan normaalisti, vaikka mielesi onkin muualla. Tapaa kavereita. Siivoa kotona vaikka kaapit, mutta älä jää sohvalle kovin pitkäksi aikaa itkemään. Se ei nimittäin auta yhtään, mutta kaikenlainen puuhaaminen tuo huomaamatta lähemmäksi sen päivän, jona huomaat, että näin onkin paljon parempi: jäi enemmän aikaa tehdä loppuelämästä kiva ilman petollista miestä.