Mikä on suosikkieläimesi Korkeasaaren eläintarhassa?

Itse pidän apinoista ja gorilloista.
255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

monte!

Äänestä

ees gorilloja...=o}

..mie piän niist tasku kokosista pikku apinoista..taikka mitäkä tamariini marakatteja ne ny onkaa sitte nii..mu ne on sööttei sitte kissaeläimistä.. =o)

..myöskii niit hylkeitä tahon aina nähhä..ne on nii ihanii otuksii kertakaikkiaan et tekisi mieli mennä ittekki sinne uimaa..=o)

..linnutkii siel on komeita..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viidakkopoju kirjoitti:

Itse pidän apinoista ja gorilloista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu