Kun täällä moneen kertaan sitä sanontaa niin käytetään? eli siis ettei ole kun luuta, läskiä ja nahkaako?ei lihasta lainkaan?
Onkos sitten paha jos on kiinteä mutta on kuitenkin päällä vähän ylimääräistä? siis että lihakset erottuu jotenkin mutta on päällä rasvaakin? osasinkohan oikein kuvata..
Onkos sitten paha jos on kiinteä mutta on kuitenkin päällä vähän ylimääräistä? siis että lihakset erottuu jotenkin mutta on päällä rasvaakin? osasinkohan oikein kuvata..
Vastaukset 7
Vanhimmat
Älä takerru näihin määritelmiin kun ne kuitenkin merkitsevät jokaiselle, taustasta ja kokemuksista, viisaudesta ja ajatusmaailmasta riippuen, eri asioita.
Laihaa läskiä ei mielestäni ole edes olemassa, joten se siitä!
Laihaläski, mies tai nainen, on sellainen jota vielä parikymmentä vuotta sitten sanottiin normaaliksi. Ei erityisemmin treenattu vartalo, mutta ei myöskään selkeän hoikka. Voi olla hiukan mahaa tai peppua, mutta pysyy selkeästi normaalipainoisen painoindeksissä kuitenkin. Laihaläskin bmi on yleensä varmaan väliltä 21-23.
Miehenä minusta laihaläskit naiset ovat kauneimpia. Toivoisin, että olisi myös naisia, jotka tykkäisivät laihaläskeistä miehistä, ettei aina vaan haluttaisi jotain lihasurpoja.
Itse ymmärsin laihaläskin sellaiseksi keskikehowomaniksi, tyyliin B-Virtasen muija, tasa-arvon nimissä olen itse hyvää vauhtia lähestymässä samoja mittoja : )
Itse näen asian niin että laihaläskillä tarkoitetaan hoikkaa/laihaa ihmistä joka pysyy hoikkana vaikka söisi mitä ja urheilematta laisinkaan. Silloin vaikka olisi kuinka laiha vartalo näyttää usein löysältä. Pitänee muistuttaa että läski on se rasva kerros eikä ylipainolla ole läskin kanssa mitään tekemistä. Ovathan jotkut vaarallisen ylipainoisia pelkän liian lihasmassan takia.
löysälihainen. Jotkut voivat sanoa, että pehmeä, minun mielestäni löysä.
Ei lihaksia juuri ollenkaan, velliä pussissa.
Hoikannäköinen, mutta hyllyvä ja paikat roikkuu.
Ikääntyessään saa terveysongelmia (osteoporoosi, kaatuilu jne.)
Omasta mielestäni vastenmielisin vartalotyyppi.
sellanen, jolla on löysä läskimaha (ei kuitenkaan mikään valtava) ja sitten laihat tikut jalat ja kädet. Hyi, ruman näköstä.
Luinen vartalo, josta puuttu lihakset, eli ympärillä vaan rasvaa.