avioerosta

Jos laitan avioerohakemuksen niin kuinka pian vaimoni saa tiedon siitä? (jos teen sen salaa)
3375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

riippuu vähän tilanteesta mutta noin viikko siinä menee

Äänestä

Itse sain mieheni avioerohakemuksen jo postituspäivästä 2 vrk kuluttua. Riippuu vähän käräjäoikeuden käsittelijästä, sielläkin joitain asioita hoidetaan nopeasti.
Salassa sitä ei kannata hoitaa vaan kertoa reilusti kumppanille että näin aion tehdä. Reilu peli!!!!

Äänestä

Nyt en oikein ymmärrä miksi se avioerohakemus pitäisi tehdä salaa? Enkä sitäkään, että kuinka se hakemus siihen pattitilanteeseen vaikuttaa? Toki jos tosiaan haluat erota, niin sitten ei varmaan auta muu kuin laittaa se hakemus vetämään. Voisiko pattitilanteeseen kuitenkin löytyä muitakin ratkaisuja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua pattitilanteeseen kirjoitti:

Jos laitan avioerohakemuksen niin kuinka pian vaimoni saa tiedon siitä? (jos teen sen salaa)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu