Työttömien on kumottova ay-demarin valta

homma toimii näin

Työttömät tietävät että demarit käyttävät solidaarisuus ja auttamispuheitaan vain oman asemansa pönkittämiseen. Kusetussysteemin perusidea on, että rahanahneet virkamiehet kuppaavat rahaa veronmaksajilta muka "auttamisen" nimessä.
Työttömät tietävät että ay-demarin solidaarisuuspuheet ovat kusetusta koska ay-demari haluaa sillä turvata suojatyöpaikkaansa, pitääkseen työttömät poissa tehtaalta.
Mutta työttömienluokka käyttää joukkovoimaa taistelussaan ay-demaria vastaan

Yritykset antavat työttömille töitä. Yritykset eivät ole työttömien vihollisia, vaan työttömien ystäviä jotka antavat työttömille töitä. Mutta ay-demari pyrkii estämään työttömien pääsyn tehtaalle. Ay-demari on varannut työpaikat itselleen, kiskonut yrittäjältä hyvät etuisuudet. Työtöntä ei päästetä saaliinjaolle vaan ay-demari suojaa työpaikkansa lakkouhkailuillaan ja irtisanomisuojallaan. Jos työtön yrittää tulla tehtaalle Ay-demari kutsuu työttömiä lakkorikkureiksi. Lakkorikkureita ay-demari on perinteisesti uhannut väkivallalla, mutta enää ei Ay-demarin ei kannata uhkailla työttömiä, tai ýrittää väkivallan tekoja työttömiä lakkorikkureita vastaan, koska jokaista ay-demaria vastassa on 20 työtöntä. Työttömien luokan etujoukoilla on oikeus ja velvollisuus syrjäyttää ay-demarien lakkovahdit 0ja ottaa työpaikat itselleen.

Ay-liike pyrkii estämään työttömien ja vuokratyöläisten pääsyn tehtaisiin. He eivät halua kilpailua työpaikoista. Ay-aktivistit ovat työttömien luokan luokkavihollisia. Jos olisin ay-mies en alkaisi vittuilemaan työttömille.

Tottakai paperimies puhuu solidaarisuudesta jos itse nostaa suojatyöpakastaan 4500 eur/kk, mutta työttömillä ei ole tehtaalle asiaa, siitä pitää huolen ay-liike.Ei ole työttömien edun mukaista että ay-liike on varannut teollisuuden työpaikat itselleen. Työttömät ei pääse tehtaisiin töihin vaikka tekisi paremman palkkatarjouksen kuin suojatyöpaikassaan makoileva demari-pullasorsa.
Ahne ay-demari on suojatyöpaikassaan eikä haluaisi päästää työtöntä tehtaaseen kun hän luulee että se on vain hänelle varattu. Toki ay-demari kutsuu reviirinsä suojelua "solidaarisuudeksi", mutta työtön ei siitä hyödy, ainoastaan ay-demari hyötyy rikastuu ja nauraa partaansa kun työtön ei pääse sinne töihin.

Työttömiä on Suomessa jo miljoona. Ay-demarin ei kannata tulla tuolla kaduilla ja kujilla huutelemaan työttömille...
Työttömien luokan taistelijat soluttautuvat AY-liikkeen sisään ja kuppaavat ay-kassan varat itselleen. Ay-kassan varathan on kiskottu veronmaksajien selkänahasta.... tottakai valtion rahoittamasta kassasta kannattaa aina ottaa rahat pois.. hölmähän se on joka ei ota niitä rahoja kun ne on veroilla katettu .... demarilta on aina kupattava rahat pois....


Työttömien luokka on suurin, noin miljoona, ja VAHVIN! Työttömien luokka käyttää joukkovoimaa aseenaan. Työttömien luokka murskaa kaskisten ja kemijärven paperimiesten lakot ja ottaa teollisuuden työpaikat itselleen!

6

645

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oiikeat vihreeät
      • perusturva

        Kansalaispalkka tarkoittaa virastojen lakkauttamista ja sosiaaliturvan yksinkertaistamista.

        Mutta avain sana on virastojen (KELA, TYP..) lakkauttaminen ja niiden virkalijoiden irtisanominen.


    • POP.

      Ay-liikkeen toiminta on perustuslainvastaista

      • on pop

        Ay-liike on perustuslain vastainen rikollisjärjestö joka pyrkii sortamaan yrittäjiä ja kiristämään näiltä rahaa.


    • ay-liike alas

      Lakia on muutettava siten että
      1) ay-liikkeen kiristysoikeudet on poistettava: lakkoilijat irtisanotaan ja lakkovahdit tuomitaan laittomasta anastuksesta yms

      2) Valtion ei tule maksaa mitään työttömyyskassoille. Maksakoon ahne demarisika omat vakuutuksensa

      3) Kaikki ay-liikkeen tukeminen on lopetettava: jäsenmaksun veronvähennys poistettava jne

      • xyz100

        Eikö suksi luista, kun kirjoittelet eri nimimerkillä "mielipiteitä" ay- liikkeestä. Muuttele edes tekstin ulkoasua :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      142
      2049
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      185
      924
    3. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      907
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      37
      838
    5. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      60
      830
    6. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      47
      762
    7. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      50
      725
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      283
      709
    9. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      73
      701
    10. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      35
      650
    Aihe