Mitä mietit juuri nyt ja mitä suunnitelmissa ensi viikolle?
Mitä toivot tulevaisuudelta?
Mitä toivot tulevaisuudelta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
.
Mä mietin nyt minkäväristä kynsilakkaa laittaisin. Mulla on mitä suuremmalla todennäköisyydellä treffit Crankyn kanssa illemmalla. No ei ne mitkään treffit oo, kuhan käydään kahvilla, mutta täytyy silti olla tarkkana kynsilakan kanssa ettei se pidä mua minään tyylitajuttomana :D
Ens viikosta en tiedä mittään, ja tulevaisuudelta toivoisin paljon rahaa.
.
..voisikko sä halaa sit ränkylää munkii puolesta..=o)))..???
..*se on nii lutunen*..
=o))
..muksaa kahvetteluu vaiks nytte rupeen aattelee et nuo tarttee olla rehvit..kummiskii välimatkaa sen verta..;o))
.
Uskallanko mä alkaa sitä siellä ahdisteleen keskellä huoltoasemaa (kun on niin paljon sitten todistajiakin :)
Ei ne ole treffit kuhan vaan vihdoinkin tavataan ihan irlissä kun ollaan niin kauan oltu kirjoittelukamujakin. Jee, mäkin näen vihdoinkin jonkun ihan elänänä enkä vaan kirjaimina täällä :)
.
..jos jonkuu nii justiinsa ränkylän mäkii tahtosin tavata irlissä..=o)
..se on niin mahtava tyyppi kertakaikkiaan..hei mut kerro sille ainaskii jazulta terkkuja...joka istuu typerä hymy naamalla tääl lukien papun ilta kahveille menoo..=o)
..*nii kiva uutinen*..
=o))
.
Mä kerron. Juu, se on kyllä fiksu tyypp ja vaikka mitä.
Mä en muuten edes juo kahvia mutta onneksi siellä on sellainen tarjous että hanalimppaa saa juoda niin paljon kun jaksaa 2,5 eurolla. Mä vetäsen pari litraa ihan kevyesti huiviini aika äkkiä. Onneksi Cranky tietää mun pienestä limppaongelmastani ettei nyt minään juoppona pidä.
Sieltä heitetään pihalle teinejä jos ne antaa jonkun muun juoda kupistaan (nuorimmaiselleni kävi niin :). Noh, mahtaakohan ne uskoa että meikä juo yksinään sen verran ihan helposti. Luulevat vielä, että mä juotan muitakin ja sitten tulee ikimuistoinen tapaaminen kun meidät heitetään sieltä pihalle, ja porttikielto perään :D
.
..oisi se näky kun te lentäsitte ovesta pihalle ja ulosheittäjä puisi viellä nyrkkiä perään..- perkeleen vararikkoon ryystäjät...!!!! xP
...nii sen mitä oon hänen kanssa kirjotellu nii oon ihan ihastuksissani lukennu mimmoi mies..kertakaikkiaan..ja nii komeekin..uuh..=o)
...mut mut..nytte saan risuja varattuna tämmöstä laukoessani..mut on se vain nii ihana..=o)
.
Sen tapaamisen kyllä muistais pitkään :D
..mut joteki mull on semmoi tunne et nii tänkii tapaamisen muistaa pitkää..iliman ulosheittämistäkii.. =o)
..jukra oon iha innoissani vaikken itte oo mihkää ees menossa..x')
..*paitsi ulos*..
=o7
...moikka..ja kivoja turinoita teille =o)
.
Mun tapaamiset on niin vähissä että melkeimpä dementikkokin muistais ne tosi hyvin :)
Juu, kiitos ja mukavaa iltaa sullekkin :)
.
kukahan siellä oikein kyselee ja mistä hiän ties mun olevan täällä.
Tulevasta viikosta en osaa vielä sanoa.
Enkä siitä tulevaisuudestakaan, en jaksa toivoa.
kanssani kahville?
ajasta ja paikasta, kahvittelu voi olla mahdollista toteuttaa, tai sitten ei. Mitäs sitä nyt tehdään *huokaus*
.
kun lomat on lusittu
litraa vattuja ja lisää kerätään. jee kivaa, kun tulee myös mustikoita hyvin.
loppuviikosta töihin.
Tulevaisuudelta odotan..hmmm...no tehdäändäs jonkinlainen lista,
... että avokin raskaus menis hyvin
... että lapsemme pysyvät terveinä ja syntymätön lapsemmekin olis terve
... että itse pysyn ja avokki pysyy terveenä
... että olis töitä nykyiseen malliin, ei kyllä yhtään enempää tarvis olla
... että valmistuisin viimeistään kahden vuoden päästä
... että tulevaksi kevääksi suunnittelemani kolmen kuukauden Shanghain reissu toteutuisi kaikesta huolimatta
... että pääsisimme jo muuttamaan hankituksi tulleelle maatilallemme
... että saisin yhden talon myytyä
Mitäs muuta...no siinäpä niitä odotuksia jo tulikin.
Mietin, josko lähtisin käymään alkossa. Sen jälkeen voisin käväistä hakemassa kanttarelleja metsästä.
Ensi viikolla taidamme lähteä Turun saaristoon, on nääs kesäloma. Tulevaisuudelta toivon tietenkin terveyttä ja että tää perkeleen lama hellittäisi.
..miulle kuuluu nytte oikee hyvää..mieli sekä sää on hyvä..=o)
..hmm ens viikolla meen ostelemaan meiän pihamaalle viherkasveja..ja rakennan kivetyksen meitin takapihaa..mihi ne viherkasvit paan..hmm..sitte meinaan kuntoilla ahkerasti ja ajella moottoripyörällä.. =o)
..nauttia vapaasta ajasta..
tulevaisuudelta toivosin töitä..ehkäpä meiän perheelle perheenlisäystä..sitte toki et pysyttäis terveinä ja kaikki pysyisi muuteskii kunnossa..vanhemmilleni samoin terveyttä..ja mun ystäville toivosin myöskin hyviä asioita.. =o)
..ehkäpä enempi yhtestä aikaa ystävien kanssa...nähhä ja pitää yhteyttä..ne on ollu hiukkasen rempallaan piemmän aikaa..=o(..mikä mua keljuttaakin...
..sitte tulevaisuudelta toivosin et tääl palstalla pahoinvoiville tulis jotakii kivaa elämään ja pahaolo loppuis..taikka ainaskii vähenis..=o)
..montelle moottoripyörä..=o)
yhen ihmisen !
balanssia toivosit..???..=o)
...*en ehkäpä ymmärtänny*..
=o7
mutta harmittaa paluu kotia mökiltä ja ens`viikosta pitää huolen opinnot ja työt ja paluu normi arkeen, harmitusta lieventää kun tietää enää n.8 kuukautta olevan (ehkä vähempi jos oon oikein ahkera opiskelija) niin muutta siintää kohti uusiin maisemiin ja pois koko suomesta (vihdoinkin pääsee toteuttamaan haavetta) ja palatessa muutto landelle josta palasin juuri mökkeilemästä.
Tällä hetkellä mietin "vitsi se naapurin neljä vuorokautta vanha vauva oli suloinen ja kun tuon risoton saan valmiiksi ja ruokailtua oman pesueeni kanssa, niin nuorimmaisen kanssa mennään taas vauvaa ihailemaan.
tähän koneen ääreen vähän lepäilemään... Siivous on vähän kesken vielä. Olo on vähän väsynyt ja nälkäkin olis. Valvotut yöt pistää aina vähän kropan sekaisin vähäksi aikaa.
Ensi viikolla on ohjelmassa töitä..(yllätys, yllätys).. No, on siinä välillä vähäsen vapaatakin.
Tulevaisuudelta toivon..hmmm.. No yhden ihmisen kanssa haluaisin puhua joskus asioita vähän läpi mutta en tiedä toteutuuko se.
Raahauduin juuri töistä kotiin.. Ja ajatuksissa pyörii, että onneksi päivä on pulkassa. Tänään oli sellainen päivä, että jos kerran vuodessa saisi sanoa asiakkaalle mitä sillä hetkellä ajattelee... niin olisi varmaan tullut sanottua useampaan otteeseen.. että painu vittuun siitä vinkumasta. Sen lisäksi olisi voinut mainita, että niillä ostoskärryillä ei ole pakko ajaa varpaille, perkele.
Onneksi huomenna on vapaa päivä. :)
Ensi viikolle onkin sitten taas tiedossa töitä.. eikä juurikaan muuta ehdi, mutta viikonloppu on vapaa (ja toivottavasti pysyy sellaisena) ja sitten voisi tehdäkin jotakin mukavaa..
Ei tässä ehdi tulevaisuudelta sen ihmeempiä toivoa, päivä kerrallaan.. :)
olosuhteisiin nähden kaikki ihan OK. - Mietin, että pitäisi TAAS alkaa leipoa huomisia vieraita varten.. - Ensi viikolla kolme tiukkaa päivää töitä ja neljä vapaata, joka on hyvä asia :)
Tulevaisuudelta toivon läheisteni ja omaa terveyttä, työpaikan pysymistä ja ylipäätään asioiden järjestymistä sekä tietenkin uusia iloisia asioita.
Mitäpä sinulle kuuluu ja mitä toiveissa / suunnitelmissasi ?
Minähän kysyin koko palstan puolesta, eiks vaan :)
oisin fiksu, painuisin maata. Ens viikko on viimonen lomaviikko :( ja tulevaisuudesta on nyt ihan sairaaaaaaaaaaaaaaan iso juttu auki :D
...lomareissulle. Lomasuunnitelmat mielessä. Turus päin ois tarkoitus lähtee käymään.
Mietteitä:
- miten helposti umpparleikkauksen tikit aukeaa?
- mistähän tilais ne koiratarha elementit?
- jos leikkaushaava vatsassa on nyt 10cm miten pitkä arpi siinä on joulukuussa?
Ens viikolle:
- toiset ne lähtee maanantaina töihin ja meikäläinen jää kotiin makaamaan
- jos aloittais tenttikirjojen hankkimisen
Tulevaisuudentoiveet:
- toivottavasti leikkaushaava paranee
- jospa loppuraskaus sujuisi ilman lisäyllätyksiä
- saisinpa opiskeluni hoidettua loppuun asti hyvin
- toivottavasti koirat tulevat pärjäämään keskenään
- toivottavasti remontti valmistuu ... joskus
nyt vielä huonompaa, kun tästä ketjusta luin miten kusipäille tapahtuu hyviä asioita. Miksi se menee niin, että mitä inhottavampi ihminen, sitä enemmän hän saa elämässä... :(
kiitos hyvää kuuluu. Nyt juuri mietin, että olen väsynyt ja onnellinen. Ensi viikolla ihan normaalia duuni- ja hima-akselilla vaan. Viikonloppuna taasen jotain pientä extraakin.
Toiveet ovat sellasta normia nekin. Pieniä suuria haaveita.