Silti olen ns näyttävä ja saan baareissa käydessäni yleensä seuraa. Silti välillä meinaa kilot viedä itsetunnon ja ajattelen etten löydä ketään ja se oikeankin missaan kilojen takia.
Jonkinlaisen profiilin kyhäsen ihan vaan mielenkiinnosta, mutta toivon että se joku tulee vastaan sitten kun on tullakseen ilman hakemista.
Miten on voiko XL naiseen rakastua?
Jonkinlaisen profiilin kyhäsen ihan vaan mielenkiinnosta, mutta toivon että se joku tulee vastaan sitten kun on tullakseen ilman hakemista.
Miten on voiko XL naiseen rakastua?
Vastaukset 16
Vanhimmat
miksi ees kysyt moista?
yhtä lailla voi rakastua kuin luuviuluunkin.......
isoista naisista. Itse pidän hoikista.
Ainahan voi laihduttaa, jos on riittävästi itsekuria.
Elämä parani ku vaihdoin isot naisystävätarjokkaat hoikkiin. Se lihavuus heijastelee ihmisen arvomaailmaa: Olen laiska, en jaksa liikkua, ei tarvitse meikata ja ostaa nättejä vaatteita. Koska sille oikeelle kelpaan tällasena kuin oon! Lihavalla on ruokailutottumukset ällöttäviä, usein matala koulutustaso ja vuokra-asunto lähiössä. Kaikki tapailemani naiset kuului tähän kastiin.
Itse toivon naiselta sitä että on nainen: Tykkää omaksi ilokseen kaunistautua, kulkee ihmisten ilmoilla näteissä vaatteissa, on puhdas ja tuoksuu hyvältä. Pitää kotinsa siistininä ja tykkää sisustaa. Omaa kohtuullisen koulutuksen ja ammatin. Lisäksi vielä semmonen hyvä sosiaalinen taito ja itsevarmuutta pitää olla.
Lihavat ihmiset voi lokeroida siihen periksiantaneiden joukkoon. Kunhan tässä nyt kuljetaan läpi elämän ilman sen suurempia toiveita ja päämääriä. Ja odotetaan aina että toiset tekevät haaveista totta.
Kaikki on omassa valinnassa: Voi laihduttaa ja itse lähteä muuttamaan elämäänsä. Pitää tehdä itsestään kiinnostava ja haluttava. Ei siihen ole oikoteitä olemassa.
Ei lihavaan rakastuta. Lihavaan tyydytään paremman puutteessa. Tai jos ei oma taso riitä.
sanoa nyt jotain mutta annetaan olla.....
voiko olla v.2009 noin alentavaa käytöstä jollain?? näköjään
No mitäs sitten tuumaat ylipainoisesta naisesta, joka meikkaa, pukeutuu siististi ja trendikkäästi, on puhdas ja hygieeninen ja pitää kotinsa kunnossa, on hyvä koulutus ja työpaikka? Tunnen nimittäin useammankin sellaisen..
He taitavat todistaa tuon sinun paatoksesi vain ilkeämieliseksi panetteluksi ja läskivihaksi.
voi rakastua, mutta aivan siitä huolimatta: oman terveytesi ja hyvinvointisi takia laihduta!
Voin vakuuttaa, että se kannattaa.
Tää nyt tavallaan liittyy tähän keskusteluun, eikö myös esim miesten, sellaisten joilla laiha nainen on tärkeä kannattaisi laittaa oikein selkeästi se ilmoitukseen, ei sellaisia itsestään huoltapitävä jne välttämättä ymmärrä mitä sillä ajetaan takaa, minäkin vastasin yhdelle miehelle, jolle laihuus tuntuu olevan erittäin tärkeää, turhaan kului sitten molempien aikaa kun en hänelle kelvannut.
Ihan yhtähyvin minä voisin kysyä että voiko minun mittaiseen mieheen rakastua? Voiko laihaan rakastua, sokeaan, kuuroon..tai vaikka että, voiko aikuisena rakastua... :) tuskin tarvitsee tarkentaa enempää :)
Oeltko miettinyt sellaista vaihtoehtoa, että otat muutaman vuoden tavoitteen tiputtaa painosi optimiin? Ei mitään eufoorista ohimenevää laihdutuskuuria vaan elämäntapojen muutos: hallittu ruokavalio, hallittua liikuntaa. Apua kyllä löytyy vaikkapa erilaisilta kuntosaleilta.
Sitten sinun ei tarvitsisi enää rasittaa mieltäsi moisilla kysymyksillä. Se ei ole mahdotonta. Se on mahdollista. Pointti on se, ettet voi odottaa tuloksia päivässä tai viikossa tai kuukaudessa vaan tarkastelujaksot ovat luokkaa 6 kk. Ei mitään huijauskuureja, ei pillereitä, ei ketoosia, ei huonoa oloa vaan asteittain koko ajan parempi olo.
Sinä pystyt siihen. Se on mahdollista. Se on oikeasti mahdollista. JA arvaas, kun puolevn vuoden päästä saat tuloksia ja näet muodonmuutosta, oletko ylpeä itsestäsi ja se puskee sinua jatkamaan ja kohta oletkin hyvän kierteessä. Se on mahdollista.
miettinyt todellakin. Olen lihonnut n. 40 kg tässä ihan lähivuosien aikana. Elämässä sattuu ja tapahtuu ja kaikella on hintansa. Kuulen usein olevani kaunis ja jos olisin vielä normaalin kokoinen vanha minä olisin todellakin kaunis. Minulta puuttuu vain se viimeinen oljen korsi tai mikä onkaan joka aloittaisi muuttumisprosessin hoikempaan minään.
Olen miettinyt vain sitä jos laihduttaisin itseni normaalimittoihin, ja tapaisin miehen jolle laihuus tärkeää, mitä jos lihoisin takaisin, yleensähän naiset lihovat kun saaadan lapsia jne, miten mun sitten kävisi ,mies lähtisi kävelemään`? tai mulla tulisi sellainen paniikki lihomisesta että oksentelisin ruokaa jne ettei mua vain jätetä lihavuuden takia. mielestäni pitäis löytää alunperinkin sellainen mies jolle ei se laihuus ole kaikkein tärkeintä, millä sen vain sitten testaisi jos olisi sillä hetkellä laiha kun nähdään, aletaan tapailla...
Pyöreys on ok. Meille miehillekin tahtoo tuota elintasovatsaa tulla. Lihavuus, siis kymmeniä kiloja ylipainoa on jo eri juttu. Kannattaa ainakin pyrkiä siitä eroon muuttamalla elintapoja ja ruokailutottumuksia terveempään suuntaan.
Uskot siis, että lihavuus on sunulle väistämätön asia. Miksi niin pitäisi olla? Paranna pikkuhiljaa ruokatottumuksiasi ja liikuntatapojasi, niin paino normalisoituu ja pysyy normaalina. Jos alitajuisesti uskot olevasi 'lihava ihminen väliaikaisesti laihassa ruumiissa', se lihavuus varmaan putkahtaa esiin vääjäämättä.
Minä puolestani yritän lihoa hiukan, 2-5 kiloa. En ole onnistunut toistaiseksi, parin vuoden yrittämisen jälkeen. Sokerilla ja rasvalla tietysti voisi helpommin lihoa, mutta kun haluan myös olla terve!
Niin, helppo on neuvoa toisia:)
keskiverto Suomalainen mies pitää xl-xxl naista kaikkein parhaimpana ja heistä haaveilee,vaikka kahvipöytäkeskusteluissa misseistä puhuukin, näin se vain menee.
Tyytykää te isoihin naisiin jotka ette muita saa. Näin se menee. Kyllä se keskivertomies passaa xl-xxl naiset. Toki on oma pieni joukkonsa joka seksuaalisesti kiihottuu vaan lihavasta naisesta.
Kuule ... tavallaan tekis mieli halia sua , toisaalta taas hiukan tukistaa ...
Nyt nainen rinta ulos , vatsa sisään , hengitä syvään ja puhalla :) Katso itseäsi peiliin ja sano "Mä olen upea nainen" !!!!
Mulla on ollut paljon vastoinkäymisiä elämässäni. On petetty henkisesti ja fyysisesti , vanhemmat kuolleet nuorena , 3 pitkää suhdetta takana (yksi löi , toisesta tuli alkoholisti ja kolmas petti ja alisti useita vuosia)
Eri asiat johti siihen että lihoin ja lihoin , söin suruuni ja muutenkin kun olen aina ollut herkkä lihoomaan niin eipä paljoa tarvittu, kunnes olin xl-nainen.
Kauniiksi aina sanottu , ilopilleriksi , vaikka sisin mulla niin usein vain itkeskeli.
3 vuotta sitten menin painonvartijoihin.. Ei ne ihme dietit mitään auta .. ainoastaan elämäntapamuutos on tehtävä. Mä tiputin 25 kg puolessa vuodessa ja olin hurjan ylpeä itsestäni. Mutta se , etten tehnyt sitä muiden takia vaan vain itseni takia :)
Mulla on 3 lasta ja lasten isä kuoli juuri keväällä ... Mieli musertui mulla jälleen ja painoa taas lisääntyi huimaa vauhtia ... Silti ...
Vaikka edelleen mulla on aika ajoin alakuloisuutta , niin tärkeintä on muistaa : OLE OMA ITSESI! Jos itselläsi on hyvä olla , mitä väliä mitä muut sanoo. Minusta se "oikea" partneri on sellainen , joka ihastuu/rakastuu sinuun itseesi , ei ulkokuoreen. Olen aina sanonut "ihminen muuttuu ulkoisesti vuosien saatossa , mutta se sisin pysyy aina samana". :)
Tosiaan olen jälleen xl-koossa , monesta vastoinkäymisestä selvinnyt ja nyt uusi suhde meneillään (joka sattumalta löytyi täältä). Mies sanoikin , että rakastui mun avoimuuteen , herkkyyteen ja iloisuuteen vaikka tiesikin suurista murheistani.
Ja ensimmäisen kerran kun tavattiin hän odotti minua asuntoni parkkipaikalla ja minä kiireellä juoksin tukka märkänä (olin myöhässä) sinne.Olin kuulemma mielettömän sexyn näköinen (heh heh)
Eli sanoisin sinulle ... Luota itseesi ja muista ... sille "oikealle" on sinun luonteesi tärkeämpi kuin ulkonäkösi , vaikka varmasti huolliteltu pukeutuminenkin ja siisteys ja tuoksukin on varmasti niinkuin piste iin päälle.
On miehiä jotka arvostaa naisessa muutakin kuin ulkonäköä. Ja niitä miehiähän me taas arvostetaan , eikö vain ?
Halit sulle ja nyt se leuka pystyyn ;D
Suurikin ON kaunista :) Kauneus tulee sisältä!
Ps.Ja muista osata nauraa myös itsellesi , se on myös taitolaji.
"mä en ole lihava, olen vain liian lyhyt suhteessa mun painoon" ;D
"Juu juu ... onhan mullakin toki hauiksia ... Mut piru vie ku ne on tippunu tonne toiselle puolelle (alas) " ;D