Olis tarkotus järjestää tässä kuussa joku viikonloppu, Kaikki joita siis kiinnostaa osallistuu ni tänne vaan ilmottautumaan. Ikää vois olla 25-vuodesta ylöspäin. Niitä joita kiinnostaa osallistua ni tänne vaan ilmottautumaan, ni katsellaan minkälainen porukka saadaan:) Laittakaahan myös mikä ajankohta kenellekkin sopii parhaiten niin katsotaan sitten mikä päivä lyödään lukkoon.
Helsinkimiitti
n28...
18424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Minä ainakin yrittäisin tulla :-) Hyvä idea, jos järjestetään erikseen miitti yli 25-vuotiaille. Itse kun ainakin mielelläni tapaisin oman ikäluokkani edustajia.
ens la Helsinkiin joten voisin olla tuollasesta hyvinkin kiinnostunut :) Onko tällanen joku yleinenkin "käsite" tää miitti?
t. n27
Noin ahdasmieliseen miittiin en itse henkilökohtaisesti menisi mistään hinnasta. Selkeää ikärasismia ja tietämättömyyttä.
Voin itse kertoa, että tunnen monta todella mielenkiintoisen elämänkokemuksen omaavaa 21-24-vuotiasta henkilöä. Älykkäitä ja oman mielipiteen omaavia ihmisiä Kaikinpuolin loistavia persoonia.
Tuo ylläoleva toteamus vaan siksi, koska sain sellaisen käsityksen, että koet itseäsi vuoden pari nuoremmat ihmiset jollakin tasolla tyhmemmiksi/tietämättömämmiksi kuin mitä yli 25. ikäluokan edustajat.
Nimim. 25-vuotias nuori nainen Helsinkgistä
Oisin kiinnostunut. Ikää mulla on 26v ja näillä näkymin mikä vaan viikonloppu sopii. Ei oo vielä mitään suunnitelmia kun kesälomakin juuri loppui. Ja edelliselle kirjoittajalle että ehkä tähän nyt vaan on joku ikämääritelmä haluttu laittaa. Ei se mielestäni ole ahdasmielistä.
moikka, mukana ollaan täälläkin:) Paitsi mulle ainoa sopiva la on 29.8.
Laittakaahan niitä ajankohtia myös milloin sopis parhaiten. Mulle esim sopis parin viikon päästä lauantaina 22 päivä... Oisko kellää ideoita mis näkis? Mul nyt tuli sellanen idea, että vois lähtee vaikka baareilee ja myöhempi ajankohta illal ois paras jos jotku on vaik päivän töissä kuten itse luultavasti. Joo, mut se oli vaan ehdotus. Laittakaa myös omia ehdotuksia jos tuo ei kuulosta hyvältä.
Käykö kenellekään se 29.8. lauantai? Mulle ainoa sopiva ja jos se jollekin muullekin käy, niin voitais treffaa Stadissa vaikkapa kolmen sepän patsaalla tai jotain. Kaikki treffaa Stockan kellon alla, siellä ei varmaan kannata tavata koska sinne hukkuu:) Ei toi patsaskaan varmaan paras vaihtoehto ole...mutta ei nyt tullut muutakaan mieleen äkkiseltään. Oisko seitsemältä hyvä aika?
Hei!
Mikä on ikä raja tuleeko yli 30v mukaan vai onko se vain alle 30v.
Mukaan vaa, kyl yli kolmekymppisetkin mahtuu:)
Jos nyt käy niin, että tääl useampi ajankohta järjestetään miitille kun kaikille ei samat ajankohdat välttämättä käy, niin ne jotka osallistuu 22.8 järjestettävään miittiin ni vois siihen ilmottautua. Laittakaa vaik ikä, nimi tai jotai tietoa ni pysyy kärryillä, että monta on tulossa.
okei, meitsi luovuttaa:) Mut jos ei tuu porukkaa siihen 22.8. niin sopiiko sitten se kuun loppu 29.8?
mul oikeestaa ainoo vk.nloppu milloin sopii on tuo, eli 22.8 lauantai, jos ei kukaan siihen aio osallistua niin tulee niitä vk.nloppuja syyskuussakin. Omia kavereita voi myös ottaa mukaan jos haluaa, mitä isompi porukka sitä hauskempaa:) Tähän tietoon 22.8 miittiin on osallistumassa kolme mun lisäks. Mukaan mahtuu vielä...
Lauantai 22.8. käy mulle mainiosti, tavataan vaan illalla jossakin? Kolmen sepän patsas on varmaan hyvä aloituspaikka, ja siitä voidaan sitten jatkaa jonnekin :-)?
no niin eli 22.8 lauantaina olis tarkotus pitää ihan baareilu miitti. klo 23 maissa jos porukka kokoontus vaik johku aseman läheisyyteen ja siitä sit baariin. Toisesta miitistä on jo osallistujia ja tähän mennes kolme ilmottautunutta. Tänne sit vaan laittaa nimi, jotka osallistuu.
ei kannata järkätä taiteiden yö -viikonloppuna miittiä puolenyön aikaan asemalla tavaten...joku alkuiltaan sijoittuva puistomiitti (ja siitä baariin jatkava) varmaan vetäisi enemmän porukkaa.
no niin eli lauantai 22.8 on nyt lyöty lukkoon, koska se useimmille kävi. Niitä ajatellen jotka ovat silloin töissä niin sen takia myöhempi ajankohta ainakin tällä kertaa. Tapaamispaikka asemalla klo 23. maissa ja siitä sitten baariin. Osallistujia on nyt 5
Hei, kertokaas miten tapaaminen meni?!!
ja hauskaa oli. Porukkaa oli 7, ekana tavattiin kaupungilla ja siit sit baariin. Uutta jo innol odotellessa:)