Elämä on aivan oikeasti *elvetin tylsää ja harmaata, vaikka perusasiat: työpaikka ja terveys jne onkin kunnossa...
- nyt ainakin ymmärrän miksi Suomessa juodaan niin paljon viinaa - (en mä itse kuitenkaan juo)
?
- nyt ainakin ymmärrän miksi Suomessa juodaan niin paljon viinaa - (en mä itse kuitenkaan juo)
?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voisit etsia sinulle sopivia vapaa-ajan aktiviteetteja :) Tai solmia uusia ihmissuhteita. Ehkä etsiä kumppania. Matkustella..
Vain taivas on rajana
ja harmaata, kun itse tahdot sen olevan. Aina ei tietysti kaikkeen voi itse vaikuttaa ...
paineet, huolet ja murheet?
Ne mulla ainakin aika-ajoin ottaa vallan ja ei silloin kyllä auringonvaloa huomaa, vaikka se paistaisi pilvettömältä taivaalta.:(
Mua on auttaneet jotkut mun läheiset. Yhtäkkiä saattaa puhelin soida tai viesti tulla sattumalta kesken pahimman kriisin joltain heistä ja jotenkin vaan he saavat mun ajatukset pois omista asioista hetkeksi. Se just tärkeintä on ettei veivaa ja vatkaa niitä omia juttuja kokoaikaa, vaan et saa jotain muutakin ajateltavaa.
Kyl mä kännitkin vedän, jos vitutus tarpeeks suureks kasvaa, mutta silloinkin ne on ne kaverit ja se seura, joka auttaa...ehkei yksistään se juominen.
eivät olisi eivätkä tuntuisi miltään jos tämä elämä olisi jatkuvaa iloa ja menemistä.
Vaikka mainitsemasi terveys, toimeentulo onkin ok, niin minusta ainakin ihmissuhteet ovan onnen kannalta tärkeitä. Mites niiden kanssa menee?