Millaisia housuja maihareiden kanssa pidetään? Onko sivistymätöntä käyttää farkkuja maihareiden kanssa?
Maiharit
6
1547
Vastaukset
- FrozenCorpse
Maiharit on nykyää nii joka teinin juttu, et jotkut housut on ihan täysin yhdentekevät niiden kanssa.
- Lorko
Olen 26 vuotias miesh.
- mitä...
Lorko kirjoitti:
Olen 26 vuotias miesh.
Voit käyttää maiharien kanssa farkkuja, maastohousuja, suoria housuja... ihan mitä itse haluat. Kaikki mahdolliset variaatiot on varmaan jo nähty, eli pieleen ei voi mennä. Maiharit ovat hyvä valinta. Kunhan ne ovat muotoutuneet oman jalkasi mukaan, niin ne ovat todella mukavat jalassa. Ja voit käyttää niitä millä tahansa eri keleillä!
- ...
Itse käytän maihareita talvikenkinä. Koska maiharit ovat kuitenkin melko rumat kengät, käytän niiden kanssa housuja (yleensä farkkuja) joissa lahkeet ovat sen verran väljät että rumat varret saa piiloon lahkeiden alle.
- .lj
Ne varret ovat juuri se siistein osa sitä kenkää.
- Anonyymi
.lj kirjoitti:
Ne varret ovat juuri se siistein osa sitä kenkää.
Ne varret tekevät siitä kengästä maskuliinisen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k422918Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471169
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7976Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58961Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78931