pyysin miestä ulos ja ehti kiireiltään lähteä n.1,5vk päästä siitä kun pyysin..olimme ulkona ja kaikki ei mennyt ihan niin kuin elokuvissa mutta pääasiassa oli mukavaa.itselleni jäi epävarma olo siitä onko mies kiinnostunut..hyvin epävarma..hän kysyin haluanko nähdä uudestaan johon suostuin mutta päivää ei sovittu...aamulla viestiteltiin ja kysyi uudestaan nähdäänkö toiste,johon tietysti vastaus musta olisi kiva nähdä mutta kun ajankohdasta alettiin puhumaan tuli sitä ja tätä ja katsellaan sitä nyt...en ymmärrä,on totta että ei tunneta juurikaan mutta kun yleensä tottunut siihen että jos miestä kiinnostaa niin aikaakin on..välillä vaikkei kiinnostaisikaan niin kovasti niin sitä aikaa on..eli miksi ehdottelee jos ei olekaan aikaa ?
en ymmärrä miestä
ninni1111
2578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kiinnostaa niin aikaakin löytyy.
Tietenkin on olemassa myös sellaisia miehiä, joilla ei oikeasti ole aikaa. Ei tarvita kuin vastuullinen työ ja jokin tärkeä harrastus, esimerkiksi kilpaurheilu, jolloin kalenteri on oikeasti ihan täynnä.
Tai sitten olet miehestä sellainen puolikiinnostava. Mitä ilmeisimmin et ainakaan vienyt jalkoja alta.
> eli miksi ehdottelee jos ei olekaan aikaa ?
No kyllähän siltä joskus sitä aikaa löytyy. Jos se ei ehdottaisi tapaamista nyt heti niin, aivan turha sitä olisi enää kahden viikon kuluttua ehdottaa. Joten jos haluaa tavata, mutta kalenteri on täynnä, on alettava puhumaan heti tapaamisesta, eikä vasta sitten joskus kun on aikaa.
Toinen asia tietenkin on, haluatko edes tapailla kiireellistä miestä. Onko odotettavissa että miehen arvojärjestys muuttuisi sinun hyväksesi?
Yrittää tutustua muihinkin naisiin, joille ei kuitenkaan kerro olevansa varattu.
Jos vakikumppani ei ole pariin päivään saatavilla niin ei muuta kuin uusia naisia vokottelemaan.
Saattaa myös olla sinkku, mutta tapailuvaiheessa (tai panokaverina) ties miten monen naisen kanssa eikä tarkoituskaan vakiintua.