Moilanen

on saattanut itsensä liemeen. Remontti on vaiheessa, syksy painaa päälle ja nainen raskaana???

Ottaako jalat alle ja jatkaa huoletonta poikamieselämää, vai pitäisikö jossain vaiheessa kantaa vastuu jostain? Miksi? Kovvaa hommaa.
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Moilaselle voi tietysti tupsahtaa keväänkorvalla yllätys ovan pieleen.Pieni parkuva paketti.

Näin tasa-arvon aikoina, niin minä tekisin jos olisin Moilasen nainen.
Jatkaisin siitä sitten huoletonta sinkkuelämää.

Äänestä
  • Moilasellekin kuuluisi vastuu tekemisistään??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


penttiperuspatu kirjoitti:

on saattanut itsensä liemeen. Remontti on vaiheessa, syksy painaa päälle ja nainen raskaana???

Ottaako jalat alle ja jatkaa huoletonta poikamieselämää, vai pitäisikö jossain vaiheessa kantaa vastuu jostain? Miksi? Kovvaa hommaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu