tällä hetkellä?
Mikä ärsyttää eniten
Kysely
53426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
jäi pari sanaa pois edellisestä, elikkä: Kovin vähän mikään ärsyttää tällähetkellä,mutta jos oikein mietin ja pinnistelen niin kyllä se ärsyttävä asia on tuo oikeanpuolimmainen lavanseutu, siellä on inhottava jumokohta.
se kun mun nenä vuotaa, taitaa olla flunssa tulossa.
ihan harakoille, kun kaikki tiesi mitä ajat takaa.
ärsyttää tällä hetkellä se että tällä palstalla mollataan tosia tosi kovasti. Täähän pitäs olla sellainen mukava hengailupaikka. Jokainen sais tuoda tunteensa esille vapaasti ja aidosti omalla tyylillään. Mutta meitähän on niin monenlaisia ihmisiä.
mollaamaan kirjoittajia?
...kun tulin asioilta, niin narulla olevat pyykit olivat ehtineet kastua läpimäriksi. *aargh*
...näin pääsi tapahtumaan tällä kertaa.:)
Illalla katsoin dokumentin miehestä jonka kasvot olivat kasvaimen peittämät...jäi askarruttamaan mitä hänen elämäänsä kuuluu leikkausten jälkeen, toivottavasti hyvää...dokumentti päättyi siihen kun mies lupasi siskolleen mennä leikkauksiin.
että ohjelman lopussa sanottiin, että ei mennyt leikkaukseen, vaan jatkaa eläämäänsä kummajaisena. Ohjelma on (ehkä) parin vuoden takainen. Tämän päivän tilannetta en tiedä.
mikään muu nyt kuin se,että nämä sivut ei tahdo aueta..:/
Vähän on aikaa olla ny koneella ja se menee odottamiseen..
sanomaan ennen minua. Toi harmittaa!!!! No johan tämä muutaman kuukauden taas toimikin.
Veinkö mä sanat näppikseltäsi...:)) Sorry..;)
Nyt vasta harmittakin *möks* :DD
...kun viestien esitystapa ei toimi kunnolla...mutta, sepä ei haittaa suuresti.:)
ihan kybällä muutama kilo, joka on tullu puolen vuoden sisällä.
Hitsinpimpula kun nainen ei osaa olla syömättä herkkuja kun on harmeja......tana...
Mutta ensikuun eka päivä mä alotan dieetin.....
...muutama sana...kyllä miehet syö samalla tavalla herkkuja kun on harmeja...se ero vain on, että miehet eivät sitä tunnusta.:)
huomattavasti, ei se olekkaan sitten sukupuolikysymys....
Mutta ajatteles kuinka suunnattomasti se helpottais miehiäkin,
jos ne vaan tunnustais..
...että tää suklaalevy menee nyt ihan tikutuksen piikkiin.....
mähän ilmottelen. Ajattelin hakee sellasen Nutriletin 5 päivän tehostartti paketin.
800 kaloria per päivä....voi olla pikkusen nälkä. Olis tarkotus 9 kk saada 10 kiloa huithelkkariin...
...tai oluttölkki on enemmänkin ketutuksen syytä kuin janon.:)
Toivottavasti saat muutaman kilon pois, mutta eikö kannattaisi aloittaa jo tänään?
myös funtsinut, noita vihanneksia, täytyy tankata vihanneksia., ja omenoita ym...
Kuka jaksais viittä päivää pitempään litkiä jotain nutrilettia, alkais tökkimään pahasti.
Juuh, ja sitten on pakko alkaa keppijumpata taas ja viedä kävelysauvat ulkoileen.
Huomaatkos, hyvin suunniteltu on aika pitkälle tehty...heh...
alkaa jo tänään. Mutta mitä mä teen tolle puolikkaale suklaalevylle???
...se biojätteisiin.
Varmasti on vaikeaa jos jätät sen kaappiin...jos pystyt syömään greippiä, ja kun makeanhimo yllättää, otat muutaman greippisiivun...ne vie sen hetkessä.
...kevyestä kermaviilistä dippikastike ja pilkot vihanneksia...sekin parempi vaihtoehto kuin keinotekoiset syötävät.
mä en ole tiennytkään, mä haen tänään greippiä. Kiits kamalasti vinkistä.
Tää lähtee töihin nyt, mukavaa päivää sinulle.
multinikkikuningatar vaihtanut taas asua :DDD
taas aukasta sananen arkkunsa, niin hyviä vinkkejä on tulut.
Tästä se lähtee, tänäpäivänä, ja suklaat menee huit bioskaan....
...meni muuten oikeesti...
...se sitten olet noussut takamus edellä sängystä...yritähän nyt kunnostautua, äläkä aloita päivääsi nälvimällä.
...työpäivää sinulle.:)
et löydä kun tän yhden nikin multa....
Mä en nyt kerkee sun kanssa sanaileen, mä meen töihin nyt...moi sulle..koita viihtyä..:DDDDDDDDDDDDDD
kyllä ne näkyvät niillä jotka liikaa syövät. Ei tarvitse muuta tunnustusta.
...minulle ainakaan merkitse mitään onko ihmisellä liikaa kiloja vai ei...tärkeämpää on ihmisen sisin.
mutta olisi kuitenkin tunnustettava, miksi?
Ja sinne sisään, ihon alle, ne kilot varastoituvat.
...minun pitäisi sinulle nyt tunnustaa, että minulla on ihon alla liikaa kiloja vai.:)
Eipä ole siitä huolta, mutta lekuri on huolissaan siitä ettei kiloja ole tarpeeksi...ja kyllä sinä ymmärsit mitä sisimmällä tarkoitin, kunhan taas pyörittelet.:)
että miesten pitäisi tunnustaa jotakin syömisistään, oli sinun kirjoittamaasi.
Minun kirjoittamaani taas oli ettei ole mitään tunnustettavaa jos mitään ei näy.
Miksi miesten pitäisi tunnustaa jotakin sellaista joka ei ketään haittaa?
Vain sitä varten että jotkut naiset, et välttämättä sinä, ovat syöneet itsensä liian lihaviksi? Miksi se velvoittaisi yhtään miestä yhtään mihinkään?
...jestas.:)
Kerrataan vaan...siis minä sanoin, että miehet eivät uskalla tunnustaa, ja sinä sanoit ettei tarvitse tunnustaa jos ei ole mitä tunnustaa...mutta enhän ole vaatinutkaan tunnustamaan sellaista mitä ei ole...enkä velvoittamaan tunnustamaan yhtään mitään.:)
Jospa lukisit ajatuksella mistä alunperin oli kysymys.
enkä ymmärrä vieläkään, miksi pitäisi uskaltaa mitään tunnustaa. Tyhmäähän on tunnustaa yhtään mitään joka ei muille kuulu eikä muita häiritse.
Luulen että sitä viestiä ei ole kirjoitettu 'ajatuksella'.
Jos joku syö liikaa niin että lihoo, pitää mieluummin kannustaa häntä itsehillintään kuin syyllistää muita sellaisesta joka ei ole edes niiden muiden ongelma saati vika.
...olisi tyhmää miesten tunnustaa syövänsä vaikkapa masikseen...jos tunnustaisi, toiset voisivat auttaa ongelmassa...enkä tarkoita nyt mitään palsta-auttamista.
Eikä tässä ketään ole syyllistetty, todettu vain että miehet eivät uskalla tunnustaa.:)
*pitää jankkumopoa käynnissä*:)
alkavat auttaa sellaisissa asioissa mitä et oo pyytänytkään se vasta kivvaa on
minä vain kummastelen edelleenkin naisten tapaa vetää miehet aina jollakin tapaa syyllisiksi omiin ongelmiinsa. Kuten tässäkin, asiahan ei koskenut miehiä tasan millään tavalla.
Selostaa. Hänellä on vaikeuksia päättää sana sen viimeiseen kirjaimeen, vaan hän venyttää joitain niistä ärsyttävästi. N-pääte on karmein. Esimerkkinä vaikka sana meidän. Hän lausuu sen jotenkin meidän .. nnö.
...ymmärtäväni mitä tarkoitat venyttämisellä.:)
Yhdellä Iskelmäradion uutistenlukijalla on kanssa aivan omituinen tapa venyttää sanan loppukirjaimia. Hän puhuu lauseen selkeästi, mutta viimeisen sanan aikana hän madaltaa ääntänsä ja venyttää viimeisen sanan...tekee saman joka lauseen jälkeen.
tälläkin palstalla on liikaa....
...sitä kenelläkään on liikaa, joillakin on vain itsetunto kohillaan.:)
...nyt tiedä ärsyttääkö se vai huvittaako se enemmän...kyllä se huvittaa.:)
Joillakin rekkaamattomilla, siis puskilla on omituinen tapa muuttaa kirjoitustyylinsä sekametelisopaksi, leikkiä tuntematonta ja kuitenkin keskustella tuttavallisesti tai vähemmän tuttavallisesti...johan siitä jokainen tietää, että vanhat palstapierut siellä puskassa piileksii.:)
samoin kielioppi, aivan kuin (todennäköisesti) minut nyt. Jos ei sielu anna periksi tehdä kielioppivirheitä, niin sönkköä tehdään jättämällä osa kirjaimista pois.
...on, ja lisäksi kun kirjaimia jätetään pois, yritetään vääntää jotain siansaksamurretta.:)
että sinua harmittaa, kun et pysty tunnistamaan :DDD
...riittää se, että sinäkään et ole kukaan muu kuin vanha palstapieru.:)
toistelevan joka foorumilla.
...ikävästi sanottu, sinunhan pitäisi levittää rauhaa ja rakkautta palstoilla, ei suinkaan haastaa riitaa heti aamusta!?
tuliko palstapuppelin puskahipiään pippa? :D
...niin kauan kuin sinäkin näillä palstoilla olet ollut, tuo sanonta vanha palstapieru on sinullekin tuttu eikä se tarkoita mitään kielteistä.:)
mopon.
jatkat, ihan yhtä tyhmä