Ipod touch tyhjentyi musiikista latauksessa

wenlissimo

Osaisiko joku auttaa? Laitoin eilen ipodin latautumaan koneeseen, seuraavaksi otin sen irti tunnin päästä ja laitteesta oli hävinnyt kaikki musiikki, vaikka se oli melkein täynnä aikaisemmin. Kuitenkin muistin mukaan käytettävissä vain on noin 2gb, eli saman verran kuin ennen latausta, tämä on vähän outoa. Valokuvat oli tallessa. Kirjaston olen joutunut tyhjentämään koska se vie koneelta tilaa. Asetuksena mulla on aina ollut se hallitse musiikkia käsin. Joten, thats it vai onkohan jotain vielä tehtävissä?

1

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just nyt

      mulla on nyt taas mp3-soittimessa valtavasti kuunneltavaa (ja siis hukattavaa).

      mulle kävi samoin:
      aiemmin olin poistellu kirjastosta, windows media playerista "turhaa tavaraa" joka oli jo sitä kautta siirretty mp3:een ja kävi niin että myöhemmin mp3:sta hävisi myös nuo kirjastosta poistetut osat, kun latailin lisää musaa.
      ja ohjeen mukaan noin käykin (ainakin synkronoidessa ja muutenhan musa ei siirry).
      mp3 -soitin täyttyy/tyhjenee samaan tasoon mitä wmp-kirjastossa on.

      ja nyt siis on paljon tavaraa mp3:ssa ja pc:n wmp-kirjasto aivan tyhjä, kun jouduin lataamaan xp:n uudestaan.

      en uskalla laittaa mp3:sta kiinni koneeseen jos siinä on wmp auki. mp3-soitin tyhjenee melko varmasti.

      nyt mietinkin miten saa mp3:een lisää musaa cd:ltä (mp3-muodossa) ja millä ohjelmalla,ettei vanhat poistuisi saman tein ?

      format factory oli toisessa viestissä vinkkinä ohjelmana mitä täytyy tutkia.


      kuinka iso muisti sulla on mp3:ssa ? siis jäikö siihen jokin "varaus" kadonneelle (tai piilossa olevaille ?) musiikille ? silloinhan se saattais olla tallessa ? mikä mediaohjelma sulla on ? Itunes ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7076
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7043
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5173
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3447
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3370
    Aihe