Pojat on päivittäneet Dying Lifen sivuille uuden biisin. www.dyinglife.com
Käykääs kuunteleen, mitä mieltä olette?
Zacharias
3318
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mä kuuntelin sellaisen biisin kuin Dying Man's Ballad. Tää toimi tosi hyvin. Emmä tiedä pitäiskö tästä sanoo jotain kritiikkiä, emmä keksi mitään. Viekää hommaa 100:lla eteenpäin, musatouhu ainakin on hallussa. Laulut/soitot/sovitus/tuotanto ja biisi on HYVÄ.
No joo.. Ihan tollasta simppeliä rokkiahan tuo on.
Ei mitään ihmeellisyyksiä.
Työn laatu on kyllä suoraan sanottuna aika surkeaa..
Soitto kulkee kyllä mutta äänitys/miksaus on todella kauheata kuunneltavaa. Silloinhan se on ymmärrettävää jos ei ole aikaa (rahaa) käytettävissä niin ei siinä ehdi hioa kaikkea 100%:sesti kuntoon.
Tällaiset demot kun toimivat myös studion mainoksina niin on aika ihmeellistä että kaveri on edes ottanut noin pienellä rahalla tehtäväkseen mitään tällaista..
Jos taas kaverit on työntänyt mahdottomasti rahaa tähän demoon, niin ei kannata enää tuon studion ovia avata..
Kitarasaundi kuullostaa aika "muoviselta" Vaikuttaa ihan siltä kuin käytössä olisi joku lattiapedaali. Tällaiseen musiikkiin sopisi kyllä paremmin ihan putkisärö. Jos heillä on sellaiset käytössä niin taas on syy äänittäjässä.
On kyllä tosi outoa että tuon demon miksaajalla ei tunnu olevan edes perushommat hanskassa.. Kannattaisi harkita alan vaihtoa..
Mutta, mutta.. Ei muuta kun seuraavaan demoon vaan rahaa mahdollisimman paljon kiinni ja ehkä joku toinen studio niin kyllä tuosta vielä hyvä tulee!!
Ei muuta kuin menestystä pojille!!
Niin, huomasin tuossa että samalla nimimerkillä oli aloitettu keskustelu metallibändeistä mutta en ole sama henkilö.
Jos nyt ketään kiinnostaa..