Eli haluaisin nyt tiedustella vähän teidän Lontoossa oleskelevien taskurahan suuruutta ja sen riittävyyttä. Itse nyt etsin perhettä parhaillaan, ja paljon tulee palkkatarjouksia jotka ovat ihan siinä minimin rajalla. Toki perhe itsessään ratkaisee, mutta selväähän on että Lontoo on kallis kaupunki, joten rahakin on otettava huomioon.
Taskuraha-gallup Lontoon auppareille!
vähän tuntumaa
4291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä saan 90-110 puntaa viikossa, eli se on vähän enemmän kuin useimmilla ja luulisin sen hyvin riittävän!
60 puntaa ihan liian vähän? Yksi balhamin ja tooting becin tubeasemien läheisyydessä asuva perhe tarjoaa tällaista taskurahaa... muuten perhe vaikuttaa oikein mukavalta, mutta palkka kirpaisee. Eikä tuohon tietääkseni kuulu mitään matkakortteja yms, kysyin nyt vielä tarkempia tietoja perheltä. Itselläni on omia säästöjä jonkun verran, mutta en haluaisi niitäkään menettää kokonaan.
kyllahan taskurahan suuruuteen yleensa vaikuttaa myoskin tyomaara, eli kuinka monta lasta perheessa, lasten iat, tyotunnit, siivouksen maara ym.
Mä saan 75 puntaa/viikko, ja asun pohjois-Lontoossa n. puolen tunnin matkan päässä keskustasta (4 zone). Takana on vasta yksi viikko, mutta hyvin sen uskoisi riittävän...Riippuu tietty, että jos haluaa bilettää paljon tai ostella kauheen kalliita vaatteita, niin sitten voi olla ongelmallista..