Usko Jeesukseen on ENEMMÄN kuin mielipiteet maan

Tämä olisi teille, jotka olette joutuneet jotenkin ulos seurakunnallisesta elämästä ja tavallaan heittäneet tai suunnittelette heittää ns. lapsen pesuveden mukana pois.

Eräs päivä Herra laski minun sydämelleni surunsa ja huolensa Jeesukselle Rakkaista uskoon tulleista ihmisistä, jotka oli jotenkin hylätty seurakunnassa. Hän toi eteeni ihmiset, jotka elämänongelmisensa vuoksi olivat langenneet pois ns. puhtaasta opista ja uskaltaneet tuoda sen seurakunnan tietoon.

Siitä seuraava kritiikki, repiminen, vaatimukset ja viimein hylkääminen olivat jättäneet lohduttoman syvät kyntövaot tämän uskovan elämään. Näille Jeesuksen Rakkaille Herra itse halusi sanoa, että hän ojentelee käsiään teitä kohti, tarttukaa kiinni, minä Todella Rakastan teitä. Te olette minulle aivan yhtä rakkaita kuin nämä toiset sisarukset jotka ovat hoitaneet omaa sarkaansa omasta mielestään virheettömästi. "Ottakaa vastaan minun Rakkauteni, minun läheisyyteni, älkää tuomitko minua sen mukaan mitä minun laumani on teille tehnyt. Muistathan miten veljet heittivät Joosefinkin kaivoon ja myivät orjaksi."

Polvistukaa Jeesuksen eteen ja alkakaa palvella häntä omissa kammioissanne, älkää jättäkö, hyljätkö Pelastajaanne minkään tähden mitä maailmassa tapahtuu. Hän ei hylkää teitä minkään ihmistuomion vuoksi. Jeesus haluaa että jokainen ihminen joka on ottanut Hänet vastaan henkilökohtaisena pelastajanaan pääsee Perille. Perille taivaskotiin, Isän helmaan, Taivaallisiin saleihin joissa Ylistys Jumalalle kaikuu aina ja ihankaikkisesti.

3

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • palaaja

      Kiitos tästä avauksesta.

      Jumalan rakkaus vetää puoleensa, ja seurakunnasta kerran lähteneet uskovat palaavat entistä vahvempina takaisin seurakuntaan, vaikka eivät välttämättä samaan seurakuntaan, josta kerran lähtivät.

      • Elävät seurakunnat niitä on vähän suomi nimisessä valtiossa.


    • Sana Taivaasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      177
      6660
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      32
      2382
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2129
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1403
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      117
      1389
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1097
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1057
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      29
      1029
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      961
    10. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      11
      924
    Aihe