Niin, kun eräs mies lähettelee viestejä jatkuvasti ja hän on varattu? En koskaan vastaa hänen viesteihinsä, mutta siitä huolimatta säännöllisin välein tulee kahvikutsuja ym. treffikutsuja? Hän kertoo kyllä viesteissään edelleen olevansa varattu, mutta tahtoisi tavata silti.
Olemme tavanneet kerran tämän miehen kanssa työn merkeissä ja sitä kautta hän on saanut numeroni käyttöönsä. Ei hän häirikkö sentään ole ja viestit ei ole edes viikottaisia.
Tätä on jatkunut kohta 2 vuotta, emmekä ole kertaakaan tavanneet tuon ensimmäisen kerran jälkeen.
Epäilen, etten ole ainoa, jolle hän viestejä lähettelee???
Olemme tavanneet kerran tämän miehen kanssa työn merkeissä ja sitä kautta hän on saanut numeroni käyttöönsä. Ei hän häirikkö sentään ole ja viestit ei ole edes viikottaisia.
Tätä on jatkunut kohta 2 vuotta, emmekä ole kertaakaan tavanneet tuon ensimmäisen kerran jälkeen.
Epäilen, etten ole ainoa, jolle hän viestejä lähettelee???
Vastaukset 15
Vanhimmat
ei voi tietää kun kysymällä, ja miksi oletat, että kutsut johtaisivat muuhun kun kahvilla käymiseen?
*varatutkin juo kahvia*
mutta ne ym. treffikutsut viittaavat jo muuhunkin, kuin kahvitteluun ja siksi ei kahvikutsukaan kiinnosta.
lukeeko niissä tyyliin "Treffataisko kuppilassa sejase?" vai jotai "lirkunlirkun ja haluisin nähdä sua, ja mentäiskö mökille?" ?
Txt on se huono puoli, että kun mahduttaa pieneen tilaan paljon asiaa,puolet menee yli hilseen vastapuolelta. Kun hän siis selvästi kuitenkin kertoo olevansa varattu, niin tulkitsen sen just niin, että hän viestii siten, ettei aio raahata sua ekaan vastaan tulevaan puskaan.
on, jolla ei ole mitään tekemistä kahvikutsun tai normaalien treffien kanssa.
sovi kahvit keskelle pahinta juorupesää mikä siä on. Jos tulee niin on tosiaan kahville tulossa. Pirustako nuista muuten selvän ottaa :)
Antaisi vain tuulen viedä viestiä laajemmalle. Taidan kuitenkin jättää väliin ja kertoa hänelle, että jos viestittely ei lopu, niin kerron jollekin.
tapa se on. Kukaan ei halua menettää tahallaan kasvojaan.
on tavannu sussa sielunkumppanin ja nyt ei enää osaa elää ilman sinua.
Ap on vain aivan liian vastustamaton kelle tahansa miehelle, oikea seireeni.
"Nyt se on tutkittu: Ukkomiehet kiinnostavat sinkkunaisia"
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2009081410082814_lz.shtml
Tekijät ei kysynyt multa mitään, joten minä nainen en kuulu tuohon porukkaan. Muutenkin typerää pitää hyvänä miehenä sellaista joka pettää. Sitten ne uudet eukot on ihmeissään kun niitäkin petetään.. "yäääh, miten se nyt tollein.. tuli ihan yllärinä.. byäääh.." Joo.. ajatella, ei olis ikinä uskonut :DD
Haluavat ukkomiehiä, kun ne ovat luotettavia eivätkä petä, mutta saadakseen sellaisen, täytyy sen muuttua epäluotettavaksi petturiksi. Täytyy olla vaikeeta olla nainen.
Joka tuskin metsään menee eli se koittelee kepillä jäätä josko joku lähtisi mukaan sen arkielämän piristämiseen salaisten seksiseikkailujen merkeissä. Ei ole taatusti ainoa laatuaan eikä myöskään ole se jolta yritetään, vaan kaikilta yritetään kunnes tärppää. Jos ukkeli jää kiinni ja heitetään pihalle, niin sitten jatkaa samaa puuhaa sinkkuna :)
d
tai laita sille semmosta tekstiä vastaukseksi, ettei kutsuja satele. Perkele, se haluaa vaan pitää sua jonossa, tai sit virkistyä panoilla.