en käy siellä ollenkaan

minä en ole käynyt hammaslääkärissä 8 vuoteen.Ja hampaat pesen sillon kun huvittaa. T 23 äijä vaan
2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noh, itsepähän olet päättänyt hammaslääkäreitä rikastuttaa, kun päästät huonolla suuhygienialla suusi niin huonoon kuntoon, että olet vakioasiakas jo kolmekymppisenä=)
Hammaslääkäreihin ja hautausurakoitsijoihin pätee sama kasku: jokainen joutuu kummankin ovesta astumaan sisään ennemmin tai myöhemmin..

Äänestä
  • Näinhän se on. Oma valintahan se hampaidenhoito on ja tulevaisuudessa tulee tosi kalliiksi juurihoitoineen ja hampaiden poistoineen vaurioiden korjaaminen ja paradontiitin ilmaantuminen. Nuoret ei tajua että nyt hoitamatta jättäminen kostautuu 10 vuoden päästä ja pahasti. Onhan sinne aikaa vuosia ja ajatella asiaa eteenpäin kun on vielä omat hampaat suussa. Tuskin nuorimies saa edes seurustelukumppaniakaan kun henki haisee ennemmin tai myöhemmin mädälle karieksen ja hammaskiven takia eli onnea nuorelle miehelle valitsemallaan tiellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei muuta kirjoitti:

minä en ole käynyt hammaslääkärissä 8 vuoteen.Ja hampaat pesen sillon kun huvittaa. T 23 äijä vaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu