Guinot kasvohoito

Suosituksia ja kokemuksia kaivataan. Erityisesti tukkeutuneelle iholle. Kiitos jo etukäteen!
43526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minun kosmetologini käytti aikaisemmin Guinotia mutta, kun sen maahantuoja siirtyi tuomaan Dermalogicaa ja Guinot meni virolaiselle firmalle niin hänkin otti Dermalogican. Ja onneksi. Nyt olen käyttänyt Dermalogican tuotteita monia vuosia ja en niistä pois siirtyisi. Vaikka Guinot sarja oli ihan mukava niin ne hoidot sopi kuivemmalle iholle jos on oikea rasvoittuminen ei apua ollut.

Nyt huomasi juuri että, nuo Medibacin tuotteet oli hyvässä tarjouksessa nettikaupassa www.kauneushoitolainkeri.fi.
Kosmetologini tekemistä kuorintahoidoista olen erityisesti tykännyt, tulos on hyvä, ei maksa paljoa ja aikaa menee n.45min.

Äänestä
  • tutustua tuohon sinun vinkkiisi paremmin. Guinot ei nähtävästi kovin suosittua ole.

    Äänestä

Kuningatar Silvia käyttää guinot-sarjaa.

Äänestä

Guinot sarjassa ei ole muuta vikaa kuin on kallis, mutta 70 v näyttää 40 v kun käyttää sitä. Purkissa olevat ovat parempia, ne menee solutasolle asti. Omassa kaupungissani on vain yksi kosmetologi, joka tekee tällä sarjalla hoidot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostaisi kirjoitti:

Suosituksia ja kokemuksia kaivataan. Erityisesti tukkeutuneelle iholle. Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu