Mikä laulu?

*.*

Osaiskohan joku täällä auttaa mua? Kuuntelin kerran yhden kappaleen YouTubesta ja sen jälkeen unohdin täysin sen esittäjän ja laulun nimen... Vähän ottaa päähän. Laulaja oli mies, lauloi luonnollisestikin englanniksi, ja laulu kertoi siitä, kuinka mies jätti naisen ja (muistaakseni) ajatteli, että kyllä se tyttö pärjää, ja sitten tapasi myöhemmin naisen baarissa (edelleen muistaakseni) ja naisella tosiaan meni ihan hyvin ja sillä oli uusi mies, ja sitten se laulajamies olikin ihan hajalla siitä. Toivottavasti tuosta nyt sai jotain selvää ja joku tän musiikkityylin perinpohjin tunteva nero muistais tuommosen kappaleen noinkin hämäristä vihjeistä. :)

Ja ei, se ei ollu Randy Owenin Like I never broke her heart.

Kiitos paljon, jos joku osaa auttaa.

1

727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RS

      Ensin olin varma että se olisi Blake Sheltonin uudelta levyltä Startin Fires kun mulla on se autos mutta ei se siellä ollut. Stten tuli mieleen Darius Ruckerin uusin levy muttei sielläkään. Sitten oli pakko ruveta selaamaan vähän vanhempia levyjä ja sit mä löisin sen. :) Se laulu joka mä sain päähän on Chris Caglen Look at what i've done.
      Oikein hyvä laulaja mutta jostain syystä hänen ura vähän pysähti toisen levynsä jälkeen. Eka kerta kun mä kuulin hänet se oli "Laredo" biisi ekalta levyltä ja tykkäsin siitä niin paljon se levy tuli tilattua. Hänellä on myös muta hyviä lauluja mm I breathe in, I breathe out ja What a beautiful day.

      http://chriscagle.musiccitynetworks.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14388
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      37
      6000
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      156
      5577
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      310
      4396
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      49
      4193
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      21
      3660
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      27
      3601
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      64
      2682
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      98
      1509
    Aihe