http://www.youtube.com/watch?v=9QhDZHHQSGI
Hieno bändi, vaikken kaikista musikaalisista ratkaisuistaan pidäkään on tuolla bändillä mukava asenne.
Mua aidosti vituttaa kuinka tää biisi nimetään täällä youtobussa vaan Emo Sux, kun tarkoitus on haistatella kaikille skeneille, jopa ihan peruspunkillekin, vitun pösilöt.
Musta MCR:nsen Black Parade on hieno biisi, koko levynkin imutin, mutta se oli paska.
ANTI-FLAG
3
478
Vastaukset
- nimimerkki oli jo käytös
Itekki kuuntelen anti-flagii mut toi kappale kyl ihmetyttää. Hyvähä se on mut jossai live keikal se sano kaikkee "emme välitä mikä on seksuaalinen suuntautuminen, miten hiuksesi on tms... Nii toi kyl ihmetyttää. Hyvä toi kyl on.
http://www.youtube.com/watch?v=zxbA8-wAL0E
Tai sitte se on vaa jotai viilistelyy ku onha se olevinaa absolutisti bändi (jostain luin) mut silti niil on kappale Drink Drank Punk joka on kans hyvä
http://www.youtube.com/watch?v=nn7Xn0Ejtdc- .(pissa).
Ironiaa pojat vaan harjoittavat, Emot käyttää enemmän maskaraa kun he.:D
Ja hyvä niin, saa sitä nyt saarnatakin, Anti-Flaggikin osaa sen taidon, mutta ne osaa myös löyhätä pantaa pään ympäriltä ja nauraa vähän sille 'saarnamiehen' roolilleen jonka ovat saaneet.
Joku Green Day on lähinnä yleisön mielistely pohjilta lähtevää maailmanparannusta, mutta antiflaggi tekee tuon (ainakin tähän asti) tyylillä.:)
Joku Propagandhi on vähän samantyylinen ei-niin-vakava 'tiedostava saarnabändi', mutta Kanadan heput jo välillä vetää liiankin tosissaan, no, mun mielipide. - hofx
Anti-Flag ON absolutisti bändi. Drink Drank Punk vaan vittuilee deekupunkeille. Niin, ja ONKO sillä suuntautumisella mitään vitun väliä?
Uus levy 'The People or the Gun' on muuten iha vitun kova, kannattaa hommata!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2443268
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?362962Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342188Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari352095Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa741970Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo841756Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh381634Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1221517Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561424Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451269