ANTI-FLAG

http://www.youtube.com/watch?v=9QhDZHHQSGI
Hieno bändi, vaikken kaikista musikaalisista ratkaisuistaan pidäkään on tuolla bändillä mukava asenne.

Mua aidosti vituttaa kuinka tää biisi nimetään täällä youtobussa vaan Emo Sux, kun tarkoitus on haistatella kaikille skeneille, jopa ihan peruspunkillekin, vitun pösilöt.

Musta MCR:nsen Black Parade on hieno biisi, koko levynkin imutin, mutta se oli paska.
3478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itekki kuuntelen anti-flagii mut toi kappale kyl ihmetyttää. Hyvähä se on mut jossai live keikal se sano kaikkee "emme välitä mikä on seksuaalinen suuntautuminen, miten hiuksesi on tms... Nii toi kyl ihmetyttää. Hyvä toi kyl on.

http://www.youtube.com/watch?v=zxbA8-wAL0E

Tai sitte se on vaa jotai viilistelyy ku onha se olevinaa absolutisti bändi (jostain luin) mut silti niil on kappale Drink Drank Punk joka on kans hyvä

http://www.youtube.com/watch?v=nn7Xn0Ejtdc

Äänestä
  • Ironiaa pojat vaan harjoittavat, Emot käyttää enemmän maskaraa kun he.:D

    Ja hyvä niin, saa sitä nyt saarnatakin, Anti-Flaggikin osaa sen taidon, mutta ne osaa myös löyhätä pantaa pään ympäriltä ja nauraa vähän sille 'saarnamiehen' roolilleen jonka ovat saaneet.
    Joku Green Day on lähinnä yleisön mielistely pohjilta lähtevää maailmanparannusta, mutta antiflaggi tekee tuon (ainakin tähän asti) tyylillä.:)

    Joku Propagandhi on vähän samantyylinen ei-niin-vakava 'tiedostava saarnabändi', mutta Kanadan heput jo välillä vetää liiankin tosissaan, no, mun mielipide.

    Äänestä

  • Anti-Flag ON absolutisti bändi. Drink Drank Punk vaan vittuilee deekupunkeille. Niin, ja ONKO sillä suuntautumisella mitään vitun väliä?

    Uus levy 'The People or the Gun' on muuten iha vitun kova, kannattaa hommata!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.(pissa). kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=9QhDZHHQSGI
Hieno bändi, vaikken kaikista musikaalisista ratkaisuistaan pidäkään on tuolla bändillä mukava asenne.

Mua aidosti vituttaa kuinka tää biisi nimetään täällä youtobussa vaan Emo Sux, kun tarkoitus on haistatella kaikille skeneille, jopa ihan peruspunkillekin, vitun pösilöt.

Musta MCR:nsen Black Parade on hieno biisi, koko levynkin imutin, mutta se oli paska.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu