ANTI-FLAG

.(pissa).

http://www.youtube.com/watch?v=9QhDZHHQSGI
Hieno bändi, vaikken kaikista musikaalisista ratkaisuistaan pidäkään on tuolla bändillä mukava asenne.

Mua aidosti vituttaa kuinka tää biisi nimetään täällä youtobussa vaan Emo Sux, kun tarkoitus on haistatella kaikille skeneille, jopa ihan peruspunkillekin, vitun pösilöt.

Musta MCR:nsen Black Parade on hieno biisi, koko levynkin imutin, mutta se oli paska.

3

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkki oli jo käytös

      Itekki kuuntelen anti-flagii mut toi kappale kyl ihmetyttää. Hyvähä se on mut jossai live keikal se sano kaikkee "emme välitä mikä on seksuaalinen suuntautuminen, miten hiuksesi on tms... Nii toi kyl ihmetyttää. Hyvä toi kyl on.

      http://www.youtube.com/watch?v=zxbA8-wAL0E

      Tai sitte se on vaa jotai viilistelyy ku onha se olevinaa absolutisti bändi (jostain luin) mut silti niil on kappale Drink Drank Punk joka on kans hyvä

      http://www.youtube.com/watch?v=nn7Xn0Ejtdc

      • .(pissa).

        Ironiaa pojat vaan harjoittavat, Emot käyttää enemmän maskaraa kun he.:D

        Ja hyvä niin, saa sitä nyt saarnatakin, Anti-Flaggikin osaa sen taidon, mutta ne osaa myös löyhätä pantaa pään ympäriltä ja nauraa vähän sille 'saarnamiehen' roolilleen jonka ovat saaneet.
        Joku Green Day on lähinnä yleisön mielistely pohjilta lähtevää maailmanparannusta, mutta antiflaggi tekee tuon (ainakin tähän asti) tyylillä.:)

        Joku Propagandhi on vähän samantyylinen ei-niin-vakava 'tiedostava saarnabändi', mutta Kanadan heput jo välillä vetää liiankin tosissaan, no, mun mielipide.


      • hofx

        Anti-Flag ON absolutisti bändi. Drink Drank Punk vaan vittuilee deekupunkeille. Niin, ja ONKO sillä suuntautumisella mitään vitun väliä?

        Uus levy 'The People or the Gun' on muuten iha vitun kova, kannattaa hommata!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      199
      4496
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      75
      4464
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      65
      2365
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      63
      2332
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      59
      2254
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1866
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1507
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1318
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      117
      1308
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      65
      1234
    Aihe