ANTI-FLAG

.(pissa).

http://www.youtube.com/watch?v=9QhDZHHQSGI
Hieno bändi, vaikken kaikista musikaalisista ratkaisuistaan pidäkään on tuolla bändillä mukava asenne.

Mua aidosti vituttaa kuinka tää biisi nimetään täällä youtobussa vaan Emo Sux, kun tarkoitus on haistatella kaikille skeneille, jopa ihan peruspunkillekin, vitun pösilöt.

Musta MCR:nsen Black Parade on hieno biisi, koko levynkin imutin, mutta se oli paska.

3

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkki oli jo käytös

      Itekki kuuntelen anti-flagii mut toi kappale kyl ihmetyttää. Hyvähä se on mut jossai live keikal se sano kaikkee "emme välitä mikä on seksuaalinen suuntautuminen, miten hiuksesi on tms... Nii toi kyl ihmetyttää. Hyvä toi kyl on.

      http://www.youtube.com/watch?v=zxbA8-wAL0E

      Tai sitte se on vaa jotai viilistelyy ku onha se olevinaa absolutisti bändi (jostain luin) mut silti niil on kappale Drink Drank Punk joka on kans hyvä

      http://www.youtube.com/watch?v=nn7Xn0Ejtdc

      • .(pissa).

        Ironiaa pojat vaan harjoittavat, Emot käyttää enemmän maskaraa kun he.:D

        Ja hyvä niin, saa sitä nyt saarnatakin, Anti-Flaggikin osaa sen taidon, mutta ne osaa myös löyhätä pantaa pään ympäriltä ja nauraa vähän sille 'saarnamiehen' roolilleen jonka ovat saaneet.
        Joku Green Day on lähinnä yleisön mielistely pohjilta lähtevää maailmanparannusta, mutta antiflaggi tekee tuon (ainakin tähän asti) tyylillä.:)

        Joku Propagandhi on vähän samantyylinen ei-niin-vakava 'tiedostava saarnabändi', mutta Kanadan heput jo välillä vetää liiankin tosissaan, no, mun mielipide.


      • hofx

        Anti-Flag ON absolutisti bändi. Drink Drank Punk vaan vittuilee deekupunkeille. Niin, ja ONKO sillä suuntautumisella mitään vitun väliä?

        Uus levy 'The People or the Gun' on muuten iha vitun kova, kannattaa hommata!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      169
      3111
    2. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      44
      1909
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      31
      1894
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      198
      1840
    5. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      26
      1700
    6. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      77
      1276
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      90
      1220
    8. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      182
      1083
    9. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1073
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      21
      1039
    Aihe