En kai rikkonut mitään

Ajoin noin 20km kun yksi tulpan virtajohto oli irti. Ei kai saanut paljon tuhoa aikaan? Nopeus oli noin 40-50km/h.
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse ajoin n. 5 km. korjasin vian sitten marketin pihalla. Mitään ei tainnut hajota. Tosin minun tapauksessa itse tulppa oli hajonnut, ja se piti ostaa marketista. Muu perhe teki siinä samalla ruokaostokset viikonlopuksi.

Katalysaattori saattaa tosin mennä rikki, koska sinne pääsee mainitsemassasi tilanteessa ylimääräistä polttoainetta ja happea. Tämä saattaa kuumentaa katalysaattoria liiaksi. Tämän näet sitten katsastuksessa miten käy, Itse en asiaa sitä ennen suuremmin murehtisi.

Jos taas olet vanhemman katalysaattorittoman auton omistaja, niin silloin tuskin mitään on mennyt rikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuka tietää kirjoitti:

Ajoin noin 20km kun yksi tulpan virtajohto oli irti. Ei kai saanut paljon tuhoa aikaan? Nopeus oli noin 40-50km/h.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu