Elikkäs tämä tyhmä kysymys menee seuraavasti:
Mulla on aina ollu hiustyyli siili. Nykyisin kuitenkin oon tupannu gilleten mach3:sella höyläämään kuupan vielä täysin paljaaksi kuin buddhalaisella ikään. (viis vuotta sitten pioneerikomppaniassa opittu tapa)
Gilleten Mach3:sen terät kuitenkin tässä projektissa menee tosi helposti "tukkoon" eikä tahdo aueta vaikka kuinka veden kanssa läträis. Liekkö vika sitten vaahdossa vai missä...?
Elikkäs liekkö jollai ois jotai käytännön vinkkiä, että oisko olemassa jotain toisenlaista terää tähän tarkotukseen vai mitenkä nää terät sais paremmin pysymään "auki"?
Terät on sen verta arvokkaita, että tulee nykysellään vähän turhan kalliiks tuo kuupan ajelu.
En kuitenkaan vielä viittis näitä naisten säärikarvavahoja ja "liimaliuskoja" ruveta kuuppaan lätkimään. En vielä niin masokisti ole.
tyhmä kysymys
nahkakuula
3
799
Vastaukset
- agdfgdfgdgafdg
... höylän sijaan: VOIDE TTA - levitä ja huuhtele ( ei lliimalappuja eikä "vuolemista")
esim: http://www.veet.fi/cream-products.php
säärillehän nämä yleensä on tarkoitettu - mutta ihan hyvin menee myös yläpäähän. - kaljuus kunniaan
samanmoisella koneella kuulaani kiillotan käytän shampoota tai suihkusaippuaa eikä kone mene tukkoon läheskään yhtä helposti kuin esim. partavaahdolla.
- kaöasoqw
Oriflamen North For Men Normal Skin Shaving Gel.
Tätä parranajogeeliä käyttää yksi mun kaveri päänsä ajamiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512