rekkakuskien arvellaan olevan oppisopimuskoulutuksessa vain rahan takia, kertoo Aamulehti.
Epäilyjen mukaan koulut olisivat ottaneet rekkakuskeja kirjoilleen vain opiskelijoista saamansa valtion tuen vuoksi. Perustutkintoa tekevästä oppisopimusopiskelijasta voi saada valtiolta jopa 20 000 euroa.
Siinä sen näkee mitä ne koulutukset ovat?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009082310125557_uu.shtml
Koulut huijaavat valtion rahaa?
4
170
Vastaukset
- Että kuppaavat
Verorahoja, kun aattelee millaset veroprossatkin on ja mitä "palveluja" tulee takasin, kuka tahansa ymmärtää että kunnat on täynnä roistoja jotka siirtää rahaa omien ja kavereitten taskuihin.
- *********
Ehkei kyse olekaan amiksesta, vaan näistä humpuukikouluttajista, jotka tuottavat etenkin työttömille kaikenkarvaisia koulutuksia.
Ei amiksien taholta taideta tarjota räätälöityjä oppisopimuskoulutuksia, vaan ihan oikeita ammattikoulutuksia. - on,
********* kirjoitti:
Ehkei kyse olekaan amiksesta, vaan näistä humpuukikouluttajista, jotka tuottavat etenkin työttömille kaikenkarvaisia koulutuksia.
Ei amiksien taholta taideta tarjota räätälöityjä oppisopimuskoulutuksia, vaan ihan oikeita ammattikoulutuksia.koskee varmaan aikuiskoulutusta?
- JAKK
on yksi kouluista, joiden epäillään haalineen oppilaita rahan vuoksi, kertoo päivän Aamulehti. Sen mukaan monet kuljettajat ovat oppisopimusopiskelijoina jatkaneet normaalia työtään eikä vähäinen koulutuskaan ole vastannut logistiikan perustutkinnon vaatimuksia.
Rehtori Tapio Hongisto kiisti Opetushallituksen tarkastuksen väitteet.
Ilkka ei tavoittanut rehtoria aamupäivästä
http://www.ilkka.fi/Article.jsp?article=442634&utm_source=rss_feed&utm_medium=rss&utm_campaign=maakunta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761