Spekulaatiota

Jos Syöttöporsas olisi julistanut lakon, niin olisivatko kaikki alaosastot totelleet?

Itse olen kuullut paljonkin juttua, ettei töitä olisi keskeytetty vaikka liittovaltuusto niin olisi päättänytkin.
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paperimiehet ovat solidaarisia VAIN silloin kun ovat tilanteessa niskanpäällä.

Eli tuskin edes nämä lopetettavat tehtaat olisivat menneet lakkoon :D

Äänestä

Viime lakon aikana oli jo puhetta ettei mentäis lakkoon, mutta sillo viä painostus voitti. Tällä kertaa oli selvää ettei mentäis lakkoon, vaikka liittovaltuusto niin päättäiskin ja pääluottamusmies olis portilla meuhkaamassa.

Äänestä

Duunari olisi mitä suurimmalla varmuudella mennyt virran mukana.Vuosikymmenten vittuilu ja selkäänpuukotukset olisivat varmasti voittaneet.Ja kun on porukalla kiusattu,niin hyvältähän se vain tuntuu,elikä tuntuu se Jouk(k)ovoima.Ne jotka on olleet joskus eri mieltä,ovat vaienneet tai vaihtaneet työpaikkaa.Sellainen on duunari.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansalainen X kirjoitti:

Jos Syöttöporsas olisi julistanut lakon, niin olisivatko kaikki alaosastot totelleet?

Itse olen kuullut paljonkin juttua, ettei töitä olisi keskeytetty vaikka liittovaltuusto niin olisi päättänytkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu