Onko kokemuksia kyseisestä palvelusta?
C-date.eu
16
4564
Vastaukset
Niin, onko? Onko kellään kokemuksia kyseisetä palvelusta? Muakin kiinnostais!
- maamyyrä 5
kyseinen järjestelmä rakentuu jatkuvan tilauksen päälle eli pääseekös siitä irti ollenkaan. Kuukauden mahiksille tulee hintaa halvimmillaan kolmisen kymppiä. jokainen voi verrata on järkeä?
- heidiiiiiii
maamyyrä 5 kirjoitti:
kyseinen järjestelmä rakentuu jatkuvan tilauksen päälle eli pääseekös siitä irti ollenkaan. Kuukauden mahiksille tulee hintaa halvimmillaan kolmisen kymppiä. jokainen voi verrata on järkeä?
sieltähän voi irtisanoa faxilla tai sähköpostilla. ei kait se sen kummoisempi kestotilaus oo kuin muutkaan. mä ainakin etsin sieltä miestä, jotain söpöä, eli tulkaapa sinne joku oulun seudulta ;)
- ryijyrinta
heidiiiiiii kirjoitti:
sieltähän voi irtisanoa faxilla tai sähköpostilla. ei kait se sen kummoisempi kestotilaus oo kuin muutkaan. mä ainakin etsin sieltä miestä, jotain söpöä, eli tulkaapa sinne joku oulun seudulta ;)
mutta mitään yhteystietoja ei ole suomeen.ei kaikki osaa kirjotaa tai puhua englantia jotta faksais irtisanomisen.palvelu pitäs olla selkeämpää:määräaikainen tilaus 1,3,6,12kk ja todelliset hinnat esiin.nyt mainostavat hintaa 6kk tilaukselle muistaakseni 69€ mutta se tarkottaa per kuukausi!
mä etin naispuolista tositarkoituksella mutta arveluttaa lähtee tälläseen. - katariina.kkk.
ryijyrinta kirjoitti:
mutta mitään yhteystietoja ei ole suomeen.ei kaikki osaa kirjotaa tai puhua englantia jotta faksais irtisanomisen.palvelu pitäs olla selkeämpää:määräaikainen tilaus 1,3,6,12kk ja todelliset hinnat esiin.nyt mainostavat hintaa 6kk tilaukselle muistaakseni 69€ mutta se tarkottaa per kuukausi!
mä etin naispuolista tositarkoituksella mutta arveluttaa lähtee tälläseen.Toi C-Date on kai tarkoitettu vähän vapaamman suhteen löytämiseen.. että jos pelkällä tositarkoituksella etsit niin kuka tietää.. vaikka deittipalveluhan sekin on, että onnea etsintään! eihän sitä koskaan tiedä. olihan tuolla sivulla yhteystiedot ja pakkohan niillä on suomalaisiakin olla töissä kun sivut on suomeksi. onnea joka tapauksessa! :)
- bändipaita
katariina.kkk. kirjoitti:
Toi C-Date on kai tarkoitettu vähän vapaamman suhteen löytämiseen.. että jos pelkällä tositarkoituksella etsit niin kuka tietää.. vaikka deittipalveluhan sekin on, että onnea etsintään! eihän sitä koskaan tiedä. olihan tuolla sivulla yhteystiedot ja pakkohan niillä on suomalaisiakin olla töissä kun sivut on suomeksi. onnea joka tapauksessa! :)
Kyllä C-Date on paras markkinoilla olevista! Löysin ihanan naisen, enkä mitään nynnyä vaan varsin villin tapauksen. Suosittelen!! !
- Olisko meidän paikka
Mutta kirjautua 19.50 tulee vaan mieleen, että onhan iskurikin olemassa eikä maksa mitään.
Yritetäänkös iskurilla.
Olen mies.
- Uunoxyz
Tuleeko suomalaiselle ehdokkaita ympäri maailmaa, kuten esim. collarme.com? Ei paljoa lämmitä saada treffiehdotuksia Tobagosta ja Australiasta.
Se irtisanominen itseänikin arveluttaa. Tiedetään, että irtisanomisviestit "hukkuvat" matkalla ja eräiden palveluntuottajien kansa on kuulemma käynyt niin, että on tietämättään allekirjoittanut jatkuvan suoraveloitussopimuksen, jolla firma laskuttaa maailman tappiin.
Sanokaa nyt kokeneemmat, miten se irtisanominen käy? Tehoaako annettuun spostiosoitteeseen ilmoittaminen todellkain?
Ja lisäksi maksullisuus on selitetty tosi sekavasti, etten läpi lukemalla ole varma, selviääkö kertamaksulla koko sovitun ajan kaikista palveluista vai lypsetäänkö lisää? Toimiiko pyyntö profiilin poistamisesta myös virallisena irtisanomisena niin ettei laskuja tule perään?- _jani_
Siellä voi valita alueen, josta saa ehdokkaita. On se kestotilaus mutta irtisanominen onnistui minulla pelkällä sähköpostilla kun ei ole faxia. Siellä on ohjeet ja kaikki
niin mutta miten se onnistuu en minä ainakaan päässy irtisanoutumaan sillä lomakkeella koska ei mulla oo mitään faksia ja ne oli ehtiny laskuttaa jotain 119 € niin mitä mä oikein teen?
- älä!!
Rikollisia. Ei saa mitään muttet pysty peruuttamaan maksuja muuta kuin faxilla.
- Virheistä oppii
Testattu on ja aikalailla huijausta suurimmaksi osaksi.
Viesteistä suurin osa tullut jostakin ties mistä automaattisella kielenkääntäjällä käännettynä hoonoksi soomeksi, Melko casual datetingiä, mikäli naiset ovat hollannista tai Belgiasta :)
Ei maksa vaivaa sanoisin. Irti siitä kyllä pääse se ei liene ongelma toki sekin on tehty tarkoituksella järjettömän vaikeaksi (sekin kuvaa tavoitetta huijata asiakkaita)
En suosittele missään tapauksessa.- Höynäytetty
Huijausta
Vaikka peruisit kirjeitse.Et saa peruutusvastausta, vaan pitkitettyä sähköposti¨-
ketjuja. Koeta siinä sitten kommunikoida Luxemburgin toimiston kanssa.
Täyttä huijausta, joka vaatisi poliisin puuttumista. Jep,jep.Sydänonnea vaan.
- Ei_tyytyväinen
Kyllä huijaukselta vaikuttaa. Olen nyt laittanut kahdelle miehelle viestiä eilen mutta kumpikaan ei ole lukenut viestiään eikä myöskään katsonut profiiliani vaikka näyttää kokoajan olevan vihhreällä eli online tilassa. Tänään kävin katsomassa heti aamusti niin onlinessa on mutta viestiä ei luettu. Eli mahtaa olla heidiän omia feikki profiileita että vaikuttais että tarjontaa on :( En todellakaan meinaa maksaa maksua sitä kun saa nyt viikon käyttää ilmaiseksi pari päivää vielä voin seurata luetaanko edes viestejä. Sitten jotain flirttejä on tullut mut miksi ei lähetetä viestiä?
- ---
Sivustolta lainattu, irtisanominen:
Kirjaudu C-dateen sisään. Klikkaa kohtaa ”Minun profiilini” ja sitten ”Asetukset”. Tämän jälkeen kohdasta ”Minun jäsenyyteni” voit löytää irtisanomislomakkeemme. Täytä lomake ja lähetä se sitten meille.
----------------
Miten luulette, että tuo firma, ja muut vastaavat voisi olla pystyssä, jos tekisivät laittomuuksia koko ajan? - Tucan36
Joo, C-date on aivan täyttä huijausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse2526930Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r534933Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1004481Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli94276Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s393763Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1183665Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan683636Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava253532SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha713313Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739572459