Sanokaahan, oletteko huomanneet että Helsingin metrossa on alkanut viime aikoina matkustaa enemmän miehiä puvuissa, vai viiraako minulla vain päässä? Ennen olen nähnyt siellä vain tavallisia halvannäköisiä örrimörrejä mutta nyt yllättävän äkisti pukumiehistä on tullut siellä ihan tavallinen näky. Niitä näyttää olevan päivä päivältä enemmän.
Jos näin, niin johtuukohan se:
1) Siitä että suomalaismiehet ovat vihdoinkin oppineet pukeutumaan tyylikkäämmin (" ")
vai
2) Onko lama iskenyt rikkaisiin niin pahasti, että he joutuvat käyttämään metroa auton sijaan?
Jos näin, niin johtuukohan se:
1) Siitä että suomalaismiehet ovat vihdoinkin oppineet pukeutumaan tyylikkäämmin (" ")
vai
2) Onko lama iskenyt rikkaisiin niin pahasti, että he joutuvat käyttämään metroa auton sijaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse käytän metroa niin satunnaisesti, että en ole jäävi vastaamaan. Mutta lisäisin yhden syymahdollisuuden listaan, mikäli sallit.
3) Ovatko varakkaat huolissaan ilmastonmuutoksesta?
Metrot ovat meillä ihan suht siistejä ja melko vapaita järjestyshäiriöistä, joten voisipa tuota lisätä itsekin.
vaihtoehto minullakin mielissä ja mietin että kirjottaisinko sen tänne vai en. Muuten aika hyvä, mutta siinä tapauksessa he ovat huolestuneet siitä parissa viikossa aivan suunnattomasti. Se edellyttäisi varmaan jotain suurta luonnonkatastrofia. :)
Kieltämättä näkynyt enemmän tyylikkäitä miehiä, varsinkin alle 25 v. :)
4) Illalla on jokin meno jossa nautitaan kahvia väkevämpiä juomia ja siksi ei ole voinut lähteä autolla töihin
..tulleet järkiinsä??
Mikäli asunto ja työpaikka ovat Helsingissä,oman auton käyttö on täysin turhaa.
Pukuhan siinä rypistyy ruuhkassa madellessa;)