Olisi mielestäni asiallista, että VHH:n vastustajille perustettaisiin oma palsta, jotta pysyisivät siellä haastamassa riitaa keskenään ja trollaamassa. Jäisi varsinainen VHH-palsta tarkoitettuun käyttöönsä.
VHH:n vastustajille oma palsta
ehdotus
9111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Vastustajien kirjoittelu ymmärtämättä asiasta mitään ja pystymättä mitenkään perustelemaan mielipiteitään menettää "loistonsa" kun eivät pääse näyttämään typeryyttään muille.
Asiallisille VHH:laisille pitäisi saada oma palsta, voisi sitten jäädä nuo Veijot ja muut VHH-trollailijat ja -häiriköt tälle palstalle... ai mutta näinhän on jo tapahtunutkin. Asialliset ja asiaa tuntevat VHH:laiset ovat hävinneet tältä palstalta, vaikka ei niitä paljoa liene koskaan ollutkaan.
Olkaamme siis tyytyväisiä tilanteeseen ja etenkin siihen että palstan nykyiset VHH:laiset pysyvät tällä palstalla. Pitäähän ne jätteetkin jossain (piilossa) säilyttää niin etteivät pilaa koko ympäristöä.
lisää palstalle asiallisia VHH:laisia joista monet ovat rekisteröityneet. Näiden viestejä on kiva lukea. Veijolta saamme arvokkaita linkkejä Ruotsiin, siellä Annika Dahlqvist tuntuu olevan kova sana ja kj.mattila taas omaa monen vuoden kokemuksen VHH:sta ja kirjoittaa asiallisesti. Pitää myös muistaa että palstalla käy paljon lukijoita, sellaisia jotka seuraavat palstaa mutta eivät itse kirjoita. Heitäkin pitää muistaa ja kyllä ihmiset nopeasti huomaavat kuka täällä todella tietää palstan aiheesta
Et viitsisi edes käyttää omaa nimimerkkiäsi ja kehuta itseäsi ihan julkisesti? Kyllä me ymmärrämme, sinun pitää tehdä se itse kun kukaan muu ei sitä tee.
Toivottavasti ihmiset huomaavat kuka täällä todella tietää jotain, ja saamistasi kommenteista voi päätellä että he ainakin erottavat kuka ei tiedä.
"Asiallisille VHH:laisille pitäisi saada oma palsta, voisi sitten jäädä nuo Veijot ja muut VHH-trollailijat ja -häiriköt tälle palstalle... "
Kuten tuossa ensimmäisessä vastauksessa totesin.
Nythän on tapahtunut sitten niin että sinä olet jäänyt tänne kaatopaikalle... ja olet täällä kuin kotonasi.
Hyvä idea, koska olisi mukava lukea asiallista kirjoittelua. VHH:n uuraat vastustajat ovat oman palstansa ansainneet.
Ei yhdelle ihmiselle joka tällä palstalla vastustaa VHH:ta tuhansin nimimerkein voi perustaa omaa palstaa. Sekoaisi lopullisesti kun itsekseen ja yksikseen vastustaisi VHH:ta itsensä kanssa. Kyllä se tunkisi itsensä taas VHH:laisten joukkoon häiriköimään ja keksimään satuja.
toisinpäin. Ei rekatulle nimimerkille joka esiintyy aika ajoin tuntemattomana voi perustaa omaa palstaansa. ja mikä vika tässä palstassa on, kaikki roskat ovat täällä, jätepalstakin pitää olla.