Ex-vaimon haukkuminen

Yököttää.

Olen treffaillut eronneita miehiä. Yököttää kun he haukkuvat entistä vaimoaan mielisairaaksi, mustasukkaiseksi, pihtariksi, nalkuttajaksi ja ties miksi. Vaimo hoitanut lapset ja kodin ja palkinnoksi mies sitten haukkuu mielenvikaiseksi jos nainen on arvostellut miestä jollain tavalla. En halua tavata sellaista miestä uudestaan joko haukkuu entistä vaimoaan noin rumasti, yksipuolisesti.

Vaimo ei halunnut yleensä erota, vaan kuulemma roikkuu mustasukkaiseti miehessä vieläkin kiinni. En tiedä ovatko nuo tyypit edes virallisesti eronneita, mutta en voi ymmärtää kuka nainen tuollasiin haluaa tutustua.

6

829

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näkökulma

      Mulle kävi päin vastoin,
      mies ei haukkunut exäänsä, erosivat hyvissä väleissä ja viljelivät perhettään sulassa yhteisymmärryksessä.

      Ei sekään kivaa ollut,
      houkutteli minut,
      varatun perheelisen naisen,
      jonka oma perhe meni sit päin persettä.

      • Nutturatäti**

        niin, että sinä annoit houkutella itseäsi.
        Ei kukaan vie toista väkisin.
        Jarrut vain päälle os itse on varattu. Ei auta syyttää muita omista mokistaan.


    • nalkuttajaexä

      varmaan tavannut minun ex-mieheni.
      Minä olen kuulema juuri mainitsemasi kaltainen nainen.
      Hienoa,kun olen saanut kuulla asiasta useilta ihmisiltä.
      Eihän millään tavalla vaikuttanut minun nalkuttamiseeni tai pahoinvointiini miehen retkahtaminen ryyppäämiseen ja vieraisiin naisiin..

      • Alistettu ja väsynyt

        Mikähän on näiden exäänsä haukkuvien miesten motiivi ja mitä luulevat tässä voittavansa? Minun tapauksessa exäni uusi on ottanut elämäntehtäväkseen mollaamiseni. Nyt yhdessä soittelevat viikonloppuiltaisin yötä myöten sekoittaen loputkin asiat. Lapset saavat tästä sopasta aina osansa.

        Miehillä on myös lyhyt muisti. He kun uuden tavatessaan unohtavat samantien kuka petti ja ketä erotilanteessa,kun uudelle rakkaallensa visertävät exänsä ilkeää käyttäytymistä.

        Alhaista!!


      • kohottaa itsetuntoa
        Alistettu ja väsynyt kirjoitti:

        Mikähän on näiden exäänsä haukkuvien miesten motiivi ja mitä luulevat tässä voittavansa? Minun tapauksessa exäni uusi on ottanut elämäntehtäväkseen mollaamiseni. Nyt yhdessä soittelevat viikonloppuiltaisin yötä myöten sekoittaen loputkin asiat. Lapset saavat tästä sopasta aina osansa.

        Miehillä on myös lyhyt muisti. He kun uuden tavatessaan unohtavat samantien kuka petti ja ketä erotilanteessa,kun uudelle rakkaallensa visertävät exänsä ilkeää käyttäytymistä.

        Alhaista!!

        Näinhän se oli minunkin kohdallani, että kaikki vika oli eronneen miehen entisessä vaimossa ja minä vielä uskoin. Enpä usko enää ja ero tuli meillekin.


    • Anonyymi

      Pitäisi RX mies elättää hautaan soittaa huolenpito puhelu vanhainkodin kotiin

      Sähkölasku Heikki valkamaan taki kirkko herrat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      2868
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      3
      1604
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      2
      1305
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1174
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1151
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1022
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    8. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1014
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      134
      891
    Aihe