Arkkipiispa on niin hissukka, että kansan ruokkiminen JUMALAN SANALLA on jäänyt vähäksi ja kansa elää puutostaudissa!
Jeesuksen sanat:"Ei ihminen elä pelkästään leivästä, vaan jokaisesta sanasta, joka Jumalan suusta lähtee!"
Jeesuksen sanat:"Ei ihminen elä pelkästään leivästä, vaan jokaisesta sanasta, joka Jumalan suusta lähtee!"
Vastaukset 6
Vanhimmat
niin ja saa raukka siitä kutsumus työstään sikamaisen eläkkeen...
lesken viimeinen roponen löytää viimeinkin oikean omistajan!!!?!!
19:21 Jeesus sanoi hänelle: "Jos tahdot olla täydellinen, niin mene, myy, mitä sinulla on, ja anna köyhille, niin sinulla on oleva aarre taivaissa; ja tule ja seuraa minua."
Sinä varmaankin olet kaiken omaisuutesi myynyt ja köyhille jaellut?
Ei minun tarvitse mitään myydä, kun en usko muihinkaan jeesus satuihin.
Eikö sinulle raamattu olekaan jumalan sanaa ja miksi et tee niin kuin jeesus on käskenyt?
Kävin joku vuosi sitten Jukka Paarman luona kylässä osoitteessa Piispankatu 2. Koolle oli kutsuttu useampia kymmeniä sellaisia ihmisiä, jotka jollakin tavalla liittyivät arkkipiispan sukuun, mutta joita arkkipiispa ei ollut aiemmin tavannut. Aika leppoisiahan tuo Paarma pörisi, mutta sai toki tietysti osakseen myös kuulla lakia ja evankeliumia.
Broms
Paarmalla on aikaa murehtia ja antaa lausuntoja egyptiläisestä isoäidistä ja kehitysyhteistyömäärärahojen suunnitellusta leikkauksesta, mutta samaan aikaan kirkon sisällä toimii hänen sallimansa julma syrjintä.
Tuttavapappi kysyi laillisia oikeuksiaan syrjintäasiassa ja etsi tukea arkkipiispalta, sai kehotuksen erota virasta ja olla ihan hiljaa kirkon edun nimissä! Eli uhri syyllistetään, hänen pitä väistyä ja jäädä taloudellisesti tyhjän päälle, että luultaisiin kaiken olevan hyvin.