Joskus onnistaa

Tapasin nykyisen miesystäväni täällä sokkotreffeillä viime syksynä. Se oli siinä.. kirjoiteltiin yheksän tuntia.. melkein putkeen..ja seuraavana vikonloppuna hän tuli luokseni..molempia jännitti iha hirveesti..kuvia ei vaihdettu etukäteen..luotettiin ääneen ja tuntemuksiin..
En tiedä oliko se sattumaa vai "tähtiin kirjoitettua", mutta yhessä ollaan edelleenkin välimatkasta huolimatta (100km) ja tulevaisuutta suunnitellaan yhdessä.
Ainoa negatiivinen asia on se kaipaus..
3450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, mulla kans sama juttu. Löysin elämäni rakkauden täält netist ja nyt ollaan oltu jo kohta 3 kk yhdessä. :) paljon puhutaan asioista ja kysellään esim.miten tyhöpäivä meni ym toiselta eli siis koitetaan molemmat parhaamme ettei ainakaan puhumattomuuteen kaadu tää suhde eikä tuu sit joskus tilannetta et toinen vois sanoo "enhän minä oo siitä tienny mitään". Yhdessä jaetaan niin ilot kuin surutkin ja ensimmäistä kertaa mulla kävi niin hyvä tuuri et tää suhde ei ainakaan seksistä oo kii jos jotain ongelmia tulee niin siitä ei ainakaan. :) ollaan meinaan molemmat siitä samaa mieltä, et suhde ei voi perustuu pelkästään hyvälle seksille vaan kumppanuudelle ja yhteiselle hyvälle ololle. :)

Yhdessä käydään leffassa ja koitetaan keksii myös just yhteistä tekemistä. Toki myös niin et molemmil on ne "omat" juttunsa johon toinen ei oo osallisena mut niihän sen kuuluu hyvässä parisuhteessa ollakin. :) ja tapaamiset on pystytty hyvin pitkälle yhdessä sopimaan, jos toisella on jotain tärkeetä menoa ni sillo ei nähä tai jos on töistä tosi väsyny tms..muuten nähdään niin usein ku vaan voidaan. Eikä tarvi ymmärtää toisen työtä, kunhan osoittaa et on kiinnostunut tietämään ja et miten on menny. :)

Nyt tosiaan 3 kk erittäin onnellista seurustelua takanapäin ja edelleen ollaan niin rakastuneita ku ensimmäisillä treffeillä.

Äänestä

Ompa kiva lukea, että jollakin on käynyt flaksi!!
kaikki eivät sittenkään ole onnenonkijoita vaan myöskin kumppania oikeasti kaipaavia ja hakevia. Näin ei suinkaan ole käynyt itselleni vaikka olen kovinki etsinyt

Äänestä
  • Me olemme kyllä jo keski-ikäisiä mutta 3v sitten tapasimme treffien kautta ja välimatkaa oli 250km. 1,5v ajeltiin edestakas mutta vuosi sitten ostimme yhteisen talon ja myimme vanhat. Nyt olemme olleet onnellisina vuoden naimisissa. Onnea teille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-67musu kirjoitti:

Tapasin nykyisen miesystäväni täällä sokkotreffeillä viime syksynä. Se oli siinä.. kirjoiteltiin yheksän tuntia.. melkein putkeen..ja seuraavana vikonloppuna hän tuli luokseni..molempia jännitti iha hirveesti..kuvia ei vaihdettu etukäteen..luotettiin ääneen ja tuntemuksiin..
En tiedä oliko se sattumaa vai "tähtiin kirjoitettua", mutta yhessä ollaan edelleenkin välimatkasta huolimatta (100km) ja tulevaisuutta suunnitellaan yhdessä.
Ainoa negatiivinen asia on se kaipaus..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu