Mike Nessin molemmat sooloalbumit ovat modernin kantrin komeimmat levyt. "Under the Influence" ja varsinkin
"Cheatin at Solitaire", jolla Bruce Springsteen käy kitaroimassa ja laulamassa yhdellä biisillä. Samoin Brian Setzer soittaa makeat kitarat yhdellä laululla. Mike Ness on miehekäs tulkitsija. Hienoja biisejätäynnä koko levy.
Mike Ness
14
1023
Vastaukset
- Keijo Ness
Nessiä kuulemma porukalla hoonasivat ns.pakoputkeen vankilassa.
- Kakolan homo
Keijo Nessiä hoonattiin isolla porukalla persuuksiin! Kun se pudotteli saippuaa koko ajan tahallan suihkussa. Mike Ness taitaa olla noita amerikan miehiä, ei sitä ainakaan tuolla Kakolassa ollut. Siellä oli vaan tää kaikkien morsein Keijo. Keijo kyllä sai munaa koko ajan.
- Arviidi
Kakolan homo kirjoitti:
Keijo Nessiä hoonattiin isolla porukalla persuuksiin! Kun se pudotteli saippuaa koko ajan tahallan suihkussa. Mike Ness taitaa olla noita amerikan miehiä, ei sitä ainakaan tuolla Kakolassa ollut. Siellä oli vaan tää kaikkien morsein Keijo. Keijo kyllä sai munaa koko ajan.
Kuule homppeli. Meil oli Pelsos vähä samanlainen ongelma tään Keijo Nessin velipojan Veijon kans. Myö serkkupoikien kanssa katsottii silmät ymmyrkäisinä, kun pamput sitä hoonasivat tämän tästä. Mut siehän oot nyt kuulema siirtynyt Konnunsuoll! Kuule ku tää meijän Valte on Riksussa, ja siel on paljon näitä kerholaisii, niin se oli niiltä kuullu, et sie oot saamassa seuraa tästä Keijo Nessistä. Valte on itekin Vermo MC:n miehii, niin se on vähä ku sisäpiiriläinen. Joo, ne siirtäät Keijon Mikkelin lääninvankilasta parin viikon kulues. Pääsette viettään kuherruskuukautta, ku ootte kuulemma kihlautunneet. Onnee vaa...! Kuule sie, sano mikä siu suosikkis on Taipaleen Reiskan tuotannosta, nii hankitaa vaikka siulle ja Nessille häälahjaks! Kuule nyt pitää lopettaa. Personal-raineri tuli hakemaan punttisalille...
- +++++++++
Mike Ness kuuluu laulajana samaan sarjaan Matti Nykäsen kanssa.
- Johnny Cashin fani
Mike Ness on kyllä aika loistava kantriartisti ja laulaja ja tulkitsija noiden kahden levyn perusteella. Itse en ole tutustunut Matti Nykäsen tuotantoon. Taitaa olla sun suosikkejasi. Ainakin ihan eri genreä kuin Mike Ness.
- Merle Travis
Toi oli paha loukkaus Nykästä kohtaan.
- Country Rebel
Ostin ton Cheatin... levyn ja kuulostaa päivä päivältä paremmalta. Hyvä laulaja on. Tää on kyllä hieman rokimpaa kantria, ymmärrän, ettei kaikille putoo... Mutta Johnny Cashin henki on jotenkin touhussa mukana...
- Jussi Käteinen
Aika rokkaavaa menoa, mutta hyviä biisejä ja sopivan rouhean miehekäs ääninen laulaja tälläseen vähän niinku outlaw tyyliseen musaan. On tullut kuunneltua tosi paljon, melkein kuukausi yhteen menoon. Siis ei juuri muita levyjä päässyt soittimeen. Hyvä levy.
- Dustman
Outo juttu, kun musiikista pitäisi heittää läppää, ei eikö kaiken maailman homppelikeijot änkeä mukaan! Hoonatkaa huitsin nevadassa...!
- tiesitkö??
sitä läskäriä paukuttaa suomalainen kaveri=)
- highwayman91
... sitä läskäriä sitten paukuttaa? Olis mielenkiintoista laittaa painetta vähän siihen suuntaan josko saisi herran ihan keikalle Suomeen !?!
- Jamppa Juominen
highwayman91 kirjoitti:
... sitä läskäriä sitten paukuttaa? Olis mielenkiintoista laittaa painetta vähän siihen suuntaan josko saisi herran ihan keikalle Suomeen !?!
Mike Ness Suomeen! Tullaan porukalla katsomaan!
- Cheatin...
Jamppa Juominen kirjoitti:
Mike Ness Suomeen! Tullaan porukalla katsomaan!
Kumpikin käy!
- varmaa tietoa
Keijo Ness on miesten mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2174949- 1892693
- 671572
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss501328Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?971251Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91242- 1321237
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091174Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1481155- 731133