Otanko ROKOTUKSEN ?

sikainfluenssa

3

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NÖF-NÖF

      • !

        Voisiko tuohon enää paremmin vastata...


    • Huomenta!

      mutta kuume ,kurkkukipu,päänsärky,silmäkipu,nuha,yskä,alkoi jumalattomalla aivastamisella sunnuntaina minulle.Lapsilla oli lievempänä edellisellä viikolla ja miehellekin tuli kuume lauantaina.

      Itse aloitin heti palstalla neuvotut auringonhatun ja hunaja-propoliksen.Lisäksi C,D ja muuta vitamiinit,mhb.

      Yhtään särkylääkettä en ole ottanut.Enkä muitakaan lääkkeitä.

      Eilen selvisin jo illalla kauppaan vaikka eilen aamulla vielä tuntui että ei tästä selviä ikinä,oli niiiin huono olo.Päivää kohti kuitenkin jo olo parantui huomattavasti .Räkänen oon vielä mutta olo on ihan hyvä jo.

      Saattaa olla että on tavallinen flunssa mutta hyvin tehoaa siihenkin edellämainitut tuotteet.PEF en edes kokeillut sillä en todellakaan jaksanut edes puhaltaa.Astmalääke on mutta olen sen lopettanut joku vuosi sitten.Selvästi osoittaa ainakin minulla että astmaa ei oo koska taas peffit on normaalit.Eli ihan normaalia virustautiin kuuluvaa alenemaa.
      Kuumetta oli 3 päivää.
      Tämä olkoon vain vinkiksi muillekin että rohdot ainakin minulla toimi.Ja varsinkin kun tuli yskänpuuska niin auringonhattu-uute on siihen todella hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      207
      5240
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3716
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      66
      3602
    4. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      15
      3528
    5. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      43
      3159
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2360
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2346
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      31
      2194
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      76
      2140
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2079
    Aihe