Nyt on alkanut mietityttämään, että olenko puolessa vuodessa tai vuodessa jotenkin muuttunut niin rumaksi, että naiset eivät kestä katsoa ja kääntävät katseensa nopeasti pois? Ennen ei muistaakseni näin käynyt, nykyään tuntuu olevan yleistä, enkä enää kehtaa kohta ketään naista katsoa, kun mietityttää jos nainen saa katseestani ällöreaktion.
Naiset kääntävät katseensa pois
ihmeissään<30
4278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minusta ainakin vain on ahdistavaa katsoa toista tuntematonta ihmistä silmästä silmään, jos en ko. henkilön kanssa edes keskustele. Ala aina miettiä, että mikä minussa nyt on niin vikana kun minua tuijotetaan.
Vanhemmat opetti pienenä, että toisia ei saa tuijotella, siksi pidän tuollaista tuijottelua muutenkin epäkohteliaana.
Siihen ei liity mitenkään sen tuijottelevan henkilön ulkonäkö.
saattaa piillä omassa kysymyksessäsi.
sitten reagoivat toisen tuntemattoman katseeseen? Rupeapa kiinnittämään huomiota siihen, jos se vähän tasoittaisi kuvaa.