Moi! Olen 20v tyttö joka työskentelee aupairina Espanjassa Barcelonan vieressä kylässä nimeltä Roquetas. Tai tarkalleen ottaen asun Mas D'en Serrassa. Lähistöllä on Sitges, Sant Pere De Ribes ja Vilanova. Saavuin tänne viime viikolla ja olen jo sopeutunut perheeseen, mutten ole löytänyt vielä kavereita itselleni. Ajattelin siis kokeilla onneani ja yrittää löytää muita suomalaisia nuoria tältä alueelta!! Olen rento ja sosiaalinen tyyppi, joka tarvitsee hengailu-ja bileseuraa seuraavaksi puoleksi vuodeksi eli Espanjassa oleskeluni ajan. Jos asut lähistöllä, ota yhteyttä!!
Aupaireja Barcelonan lähellä?
anna-lisa
9568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Moi, vieläkös oot siellä? Oon 21v tyttö ja tulossa joulukuun puolivälissä Barcelonan lähelle aupairiksi paikkaan nimeltä Sant Quirze de Vallès!!
hei joo täällä ollaan!! saanko kysyä mistä päin oot? :) sant quirze de valles ei kuulosta tutulta, mutta pitää ottaa selvää. mä muuten jo tiedän kolme muutakin suomalaista tyttöä täällä niin oot tervetullut joukkoon!!
t:anna-lisa (en muista mun salasanaani enkä jaksanut vaihtaa, mutta kyllä sama henkilö on kysessä ei hätää:D)
Hei jee! Oon Helsingistä. Mistä ite tai mistä te kaikki ootte? Se Sant quirze de vallés on kait suurinpiirtein yhtä kaukana Barcelonasta ku toi sun paikka, mut vaan eri suuntaan. Eli ei varmaan paha. Ja sit asustelen joulun, uudenvuoden ja loppiaisen Tarragonassa mun "oikeen" perheen kanssa, ja kattelin google mapist et se saattais jopa olla saman junaradan varrella ku tää roquetas? Sä tiiät varmaan paremmin.
En oikeen tiiä miten tää toimii. Ylläpito vissiin poistelee näit sähköpostiosotteita? :D Mut tässä vielä [email protected]
Vieläkös ootte siellä?
T:Sant quirze del vallès
onkos tännepäin tullut lisää auppareita?
Täältä ollaan tulossa! Olispa mukava nähä muitakin suomalaisia siellä! Pariksi kuukaudeksi tulossa ens viikolla...
Juu! Sitgesiin tossa heinäkuun puolessa välissä tulossa 9 kuukaudeks. Upitetaa samalla vähä tätä keskustelua jos muitaki suomalaisia löytys! :)
Täällä on oltu jo 6kk ja vielä toiset 6 jäljellä. Nyt iski paniikki ku kaikki nykyset kaverit alkaa palailemaan kotimaihinsa tossa ens kuusta lähtien!
Ellienn jo täällä? Missäpäin?
Hei oon 19 ja tulossa syyskussa Barcelonan lähelle pieneen kaupunkiin nimeltä Els Monjos ja olisi tosi kiva tavata muita suomalaisia aupaireja! Eli oon siellä syys-helmikuun 2010-2011. Jos olette siellä silloin niin olisi kiva jutella jo etukäteen!
meiliä voi lähettää tänne:)
[email protected]