Rupesin tässä kehumaan oikein olantakaa,konttiperäistä Ladaani,kun sain puheen vuoron,noiden riisinviljöiden,aina kehuessa omaansa.On se vaan niin,kun itse höylää kantta ,kyllä potkua löytyy,riisikupit on höylätty jo tehtaalla,ollaan muka tehokkaita.Kyllä omassa ladossa höylätty Lada 1600wc näyttää närhinmunat riisikupeille.
Suomen nopein Lada 1600wc
laskutettu
7961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onks romikeula kans?
Eikös se ole Fiatin kone toi 1600??? Sinuna laitaisin turbon, niin johan liikahtaa!
Minä juuri ohitin Suomen nopeimman ladan se ajoi 70km/h lahdentiellä.
..se olitkin. En viitsinyt mieltäsi pahoittaa vaihtamalla ykköseltä kakkoselle.. Sittenhän mun olis taas tarvinnut ohittaa sut..
Ja voi, miten olis Arille tullut paha mieli..
Siinä saa todellista vauhdin hurmaa jo 70:ssä. Harva auto siihen pystyy.
Tämä,muistutti,taas,minua,siitä,että,pakko,saada,joskus,vanha,Ällä,Fiatin,2000TC:lla.
kulkee latuska? Mulla kun joskus oli tuota aikaa harrastaa ko. merkkiä ihan tosissaan, niin silloin syntyi seuraavat arvot: 0-100km/h 5.3s ja huiput 275km/h... olisi mennyt kovempaakin, mutta ei luonto riittänyt... olisi pitänyt varmaan koettaa sitä pikkusen nuorempana. Sataseen kiihdytyksen otti kakkosella, kolmosella paloi kumi vielä 160:ssa.
Mutta kuitenkin paras laite oli 1200-74 Fiatin 2.8 litran kutosella... sen kun olisi saanut rekisteröityä...
Niin, ja tuon kulkupelin vittuuntuneet V8-tyypit poltti, kun jäivät kisassa.