Arabi-miehellä saa leikkiä kepeästi, muttei ottaa vakavasti. Saa seurustella, rakastella, matkustella, bailatella jne.. =) =) Mutta...Missään nimessä ei kihloihin, naimisiin ja kaikkein vähiten lapsentekoon. Sellainen valistaminen on jo asiaa ja paikallaan. Niin erilainen toi naista alistava kultturi on, että nuoren naisen elämä on pilalla, jos arabi-mieheen retkahtaa....Eikö vain?
Arabi-miehet
Sirkku88
311892
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Arabikulttuuri kun on niin yhteneväinenkin, että ilman muuta Saharan beduiini on kulttuuriperimältään ja luonteen ominaisuuksiltaan täysin verrattavissa kaupunkilaiseen bisnesmieheen.
Muutenkin on valtavan suositeltavaa leikkiä kepeästi ihmisillä, kansalaisuudesta riippumatta.
Olen täysin samaa mieltä Felizan kanssa. Enpä osaisi tuota itse paremmin sanoa.
mutta ei koske meitä, koska 99% meistä on samanlainen pummaaja roisto aviomiehenä.
monen monesta miehestä henk.kohtaisia kokemuksia kun noin yleistävästi pystyy puhumaan miljoonista miehistä. Mahdatko muistaa lukua kuinka monesta kokemusta? Oletko nyt myös perussuomalaisten ja halla-aholaisten kannattaja? Etenkin sen belgialaisen joka haluaa bordelleja Suomeen? Ties vaikka töihin pääsisit.
Halla-ahohan puhuu täyttä asiaa.
siis aivan oikein. mäkin suosittelen tumman ja tulisen arabi-orin ihan vaan "poikaystäväksi". en missään nimessä aviomieheksi!!
kyllä. mulla on suomalainen mies, ja turkkilainen "salarakas". kumpaakaan en vaihtais!
ei muuten ole arabi.
no samaa se on turkki tai arabi, samat selitykset molemmilla
Siinä vasta suoraryhtinen SUOMALAINEN MIES ! Miten pieni sydän oikein läpättääkään tällaisten suomalaisten (!) oikeuksien puolesta puhujan perään. Sopeutumattomista musuista huolimatta mies vei
lippunsa maaliin.
Älköön kukaan ikinä erehtykö "leikkimään" arabimiehen kanssa.( Ts.ei tietenkään kenenkään kanssa saa leikkiä ). Olen seurustellut jokusen vuoden arabin kanssa ja suhde on ollut hyvää ja huonoa. Niin myrskyisä välillä, että en jaksa enää. yritän erkaantua ja olla "hiljaa". Tämä on vaikeaa aikaa..
Sain syytöksiä, että "miksi olet leikkinyt kanssani nämä vuodet. Ketään ei leiki kanssani, tämä kostetaan".
Ihania yksilöitä löytyy varmasti ja jos olet valmis osaksi heidän "kulttuuriaan" niin elämästänne voi tulla mahtavaa.Muuten suosittelen suhteeseen alkavia miettimään kaksi kertaa. Itse olin nuori aikuinen alkaessani suhteeseen, ja sinisilmäisyyttä löytyi. Nyt vasta alan ymmärtämään..
siljamar totuuksia puhuu
kaikille - suosittelen lämpimästi pohjois-afrikkalaista POIKAYSTÄVÄÄ !!
Onko kyseessä ns alasirkkeli?
marokkolainen on paras! ihana, tumma, tulinen ja tuoksuu hyvälle!
Kaikille arabeilleko vaiko kahvilassa olleelle kahdelle arabille?
arabeille yleensä. niillä on geeneissä se, että ne on kuninkaita, ja naisen pitää tehdä just niin kuin ne haluu.
öööh, eikös ne olleetkaan somaleja?
Ihan geeneissäkö? Kannataa vinkata jollekin geenitutkijalle tästä havainnosta.
Erittäin epäkohteliasta näiltä miehiltä puhua kieltä, jota yksi ihminen ei pöydässä ymmärrä. Se kertoo huonosta kotikasvatuksesta ja alhaisesta sivistystasosta. Jos on olemassa joku kieli jota seurueessa kakki ainakin auttavasti ymmärtävät niin silloin tulee kommunikoida kyseisellä kielellä. Sääli sitä naista joka on ihmisyytensä rippeet menettämässä moisessa seurassa.
Voiko Suomessa olla ihan oikeasti tuollaiseen alistuvia naisia, vai ovatko he jotenkin heikkolahjaisia kun moiseen alistuvat. Tietysti yksinkertaisia on helppo huijata ja pitää vallassa. Tuollaisessa tolanteessa tavallinen nainen sanoisi "so long" ja heittäisi huivit kuuseen.
pistetään erittäin halpahintaisella tavalla puurot ja vellit sekaisin: jos Joku Muslimi käyttäytyy huonosti, niin sekö automaattisesti tarkoittaa, että Kaikki Muslimit käyttäytyvät samalla tavalla. Tällä logiikallahan siis kaikki suomlaiset musliminaiset ovat alistettuja nössöjä, tai kaikki suomalaiset miehet ovat juoppoja. Tuskin noin lineaarisia johtopäätöksiä voi vetää yksittäisistä esimerkeistä - eiköhän se tule todistettua ihan päivittäin kun tarkkailee avarakatseisesti ympärillään olevaa elämää, ja muistaa poistaa ne surullisen kuuluisat mustat laput silmiltään!
Älä nyt viitti törppö mistään geeneistä puhua tässä. Mutta kulttuurissa se naisen asema heillä kyllä on. Ja tiukasti.
kaikki suomlaiset musliminaiset OVAT alistettuja nössöjä, tai kaikki suomalaiset miehet OVAT juoppoja. se siitä.
no niin ovatkin!
Vittu te ihmiset ootte tyhmiä! Jos tiedätte yhen tapauksen niin sitten tiedätte myös kaikista muista arabeista. Totuus on että jokainen on erinlainen ihminen ja samanlailla suomalainen mies voi olla tuollainen!!
minä voin kertoa vähintään 10 tapausta. ei vaan yhden. että silleen.
minäkin neljä.
siis varmaan jokaisella on joku tuttu... tai tuttujen tuttu...
siis olen nahny kolmen kaverini miesten pettavan!
ei vaan arabit. suomalaiset miehet myos
no kyl kyl!!