Millainen ihminen kiistää holocaustin?

Sivistymätön natsi vai muuten vain rasisti?
15104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

vastainen. Niin? :)

Äänestä

Kiistää kaiken mitä ei ole omin silmin nähnyt - ja jopa nekin. Joku väittää myös USAn kuulentoja tekaistuiksi - onko se sitten kommari?

Äänestä

Sellainen ihminen joka haluaa huomiota itsellensä ja mieluiten väkivaltaan kiteytettynä,saa kiksejä jos omaan persoonaan imagollistaa julmuuden.Samanlaista on rikolliset tekijät naamioituneina mielenterveyshoitajiksi - yrittävät päteä potilaidensa mahdollisilla päihdeongelmilla.Päihteisiin liitetään liikaa seksualisointia.Kerää ympärille sellaisesta kiinnostuneita.

Äänestä

.

pidetään niinkin suurta mökää kun Aatu oli Stalinin rinnalla täysi rippikoulupoika mitä tappamiseen tulee

.

Äänestä
  • riittää - jos sillä on pirun iso säkki. Ja Aatun säkki on pohjaton.

    Äänestä

joka laskeskele kui pal niit juutalaissi oli ja kui pal niit tapetti. Löytty kaikellaissi lukui ja niinko mist tahans muustaki asiast jost on saatavis ristiriitast tiatto, voira ain väänttä kättä.

Mää voi sanno et tänäpän munt ei kiinnost paska vertta kui pal juutalaissi taik natsei taik kommarei tapetti sillo yli 60 vuat sitte. Jos joku sanno et holokausti ei ollu taik sanno et oli, ni munt ei pal heilaut.

Äänestä
  • ymmärrä asian kaupallista tärkeyttä. Viihdeteollisuus olis ihan kusessa jos ei aina välillä pääse jotenkin muistelemaan ko. aikaa. Maailmassa ei ole koskaan liikaa natsileffoja.

    Äänestä

  • ...

    Äänestä

  • UPDATE_8170427 kirjoitti:

    ymmärrä asian kaupallista tärkeyttä. Viihdeteollisuus olis ihan kusessa jos ei aina välillä pääse jotenkin muistelemaan ko. aikaa. Maailmassa ei ole koskaan liikaa natsileffoja.

    Mää en vaa ol kohreryhmäs ko munt ei kiinnost. Kyl mää niit leffoi kattele mut emmää niist mittä maksa, niimppal neet ei munt kiinnost.

    Mää niinko siipeile vaa.

    Äänestä

  • persona non grata kirjoitti:

    ...

    ko yhtenäs kirjottele tän jonku muun nikil?

    Sää ole se persläpi.

    Mää ole mää ja jos mää sun miälest ole natsi ni see ei munt haitta. Sieg vaa.

    Äänestä


Vastaan kysymykseesi:

Mikäli joku todella kehtaisi kiistää natsien holocaustin ihmisoikeusrikokset, niin siinä tapauksessa sellainen on hyvin todennäköisesti päästään sairas. Sivistyksestä ei sellaisen tapauksen kohdalla varmastikaan edes tarvitsisi keskustella, kun olisi niin itsestään selvää, että sellainen on pipi.

Mutta: näen, että olet taas tollanen "niinnittelijä", joita tällä palstalla näkyy vilisevän... Mihin pyrit keskustelun aloituksellasi? Vastaapa ainakin siihen kysymykseen, että pyritkö luomaan valheellista mielikuvaa jostakin tai joistakin palstakirjoittajista ja jos et, niin mistä ajatuksesi kysyä tuonlaista virisi ? Minä en tiedä, että mihin keskusteluun voisit viitata, kun en ainakaan itse tässä nyt tänään ole nähnyt yhtäkään aihettasi koskevaa keskustelua ( mutta minähän nyt en - en toki, tietenkään lue tai tiedä kaikesta, mistä palstalla keskustellaan...). Nuo ns. "niinnittelyt" näkyvät kuitenkin usein olevan aika johdattelevia, etten sanoisi...

Voin vastata tosiaan aivan vilpittömästi kysymykseesi, että holocaustin kauhut kiistävää pitäisin todennäköisimminkin sekopäänä. Ja ylipäätään ketä tahansa tyyppiä, joka edes yrittäisi ns. siloitella vastaavankaltaisia maailmanhistorian mustimpia asioita yhtään millään tavalla, pitäisin kahelina ( ehkäpä joissakin tapauksissa rasisteinakin). Olen joskus havainnut tällä palstalla pari- muutaman kirjoittajan, jotka ovat suoltaneet vähän halveksuvan irvistyksenkin nostattavia juttuja. Mä tosin en ketään näistä henkilökohtaisemmin tunne ( en siis btw ainakaan tietääkseni tunne sinuakaan, ketjun aloittaja), enkä omaa rekisteröityä nimimerkkiä foorumille.

Äänestä
  • et tarkotus oli vaa testat et saak sää holokaustist aikaseks samallaise kirjotukse ko muistaki aiheist.

    Ja kyl sää saat. Sää ole niin älykäs. Kauniiks sunt ei voi sanno. Ko en ole ikin sunt nähny.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin? kirjoitti:

Sivistymätön natsi vai muuten vain rasisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu