Tänne on tänä iltana alkanut ilmestyä sellaisia viestejä, että jopa kaaleppi pystyy parempaan. Viestien taso on peruskoulun 7-8 -luokkalaisille sopivia, amikset jo ovat paljon fiksumpia. Ehkä näillä teineillä on isillä tuottoisa firma, johon he kuvittelevat menevänsä töihin? Voi ressukat, viime laman aikaan monen isin firma kaatui korkealta ja kovaa. Nyt on tulossa samaa ilmiötä. Kannattaisi keskittyä siihen koulunkäyntiin netissä pätsemisen sijaan. Kun isin maine on mennyttä, selviää novagroupin tasoisia juttuja vielä taustalta, niin silloin kannattaisi teidänkin lapset vaihtaa sukunimeä. Sentään laskutaito riittää laittamaan tänne viestejä, onhan sekin edes jotain. Montakohan kertaa sitten pitänee yrittää, vaikea arvata.
Teinit työttömien palstalla
hmmmmmmmmmmmmmm
3161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mutta onko nyt noi työttömienkään viestien taso ihan puhdasta?
Olen katsonut että kun tulee häirikkö viestejä niin uhkaillaan asioilla jotka eivät ole totta/toteudu ja kirosanoja on ja muuta sellaista.
Ymmärrän tosin että työn saanti on vaikeaa ja ihmisiä kyykytetään ja sitäkin enemmän mitä enemmän lama tuo talousvaikeuksia mutta kun hyvin usein jutut täällä kuullostaa selityksiltä.
Tyypit jotka täällä häiriköi on vaan jotain tyyppejä joilla on kovia antipatioita työttömiä kohtaan ja ehkä nauttii siitä kun heidän ärsyttäminen on kivaa. Ehkä ne on vain itse epäonnistunut työn haussa ja marisee katkeruuttaan ja omaa surkeuttaan.
No täällä on helppo esiintyä minä tahansa. Itse kerran näin, kun ammattikorkeassa aikuisopiskelijana atk-luokassa koulutöitä tehdessäni parikymppisten poikajoukko kirjoitti jotain spämmiä jollekin palstalle parin koneen päässä. Hekottelivat hirveästi ja yksi huusi kirjoita siihen sitä ja tätä, aika pelletouhuahan se oli. Ei tuo kaaleppikaan nyt töissä ole, eihän kellään oikeasti työssä käyvällä olisi noin älyttömästi aikaa netissä surffailla. Itse olen nyt harjoittelussa, enkä todellakaan ehdi käymään täällä joka päivä enkä missään tapauksessa ehdi lukea viesteistä kuin muutaman otsikon perusteella. Sinänsä nuo spämmit ovat saaneet uuden merkityksen, sillä ne ovat siinä mielessä aika turhia, ei niitä kukaan työssä käyvä lue.
eiköhän noi samoja ole mitä ovat kirjoitelleet jo vuosia, lääkkeitä vaan syövät enempi niin menee heikommaksi teksti