Jos et uskalla nauraa itsellesi, miksi nauraisit muille?
Uskon, että tärkeintä on olla sinut itsensä kanssa. Tietää, missä ja miten haluaa olla, ja toimii sen mukaan.
Älä murjota ja ole katkera, et koskaan tiedä, kuka ihastuu hymyysi!
Olemalla positiivinen, vastaanottavainen ja kuuntelevainen ymmärrät itseäsi, toisia ja koko elämää paremmin. Näin tulet onnellisemmaksi.
Uskon, että tärkeintä on olla sinut itsensä kanssa. Tietää, missä ja miten haluaa olla, ja toimii sen mukaan.
Älä murjota ja ole katkera, et koskaan tiedä, kuka ihastuu hymyysi!
Olemalla positiivinen, vastaanottavainen ja kuuntelevainen ymmärrät itseäsi, toisia ja koko elämää paremmin. Näin tulet onnellisemmaksi.
Vastaukset 9
Vanhimmat
...noista hienoista elämänviisauksista, Lempi...:) Tässä lisää aforismeja:
http://netti.nic.fi/~riti11/aforrak.htm
Olipas se hieno sivusto...meni heti talteen :)
...mm. aforismeja, mietelmiä, elämänviisauksia yms...Miksi ei yrittäisi ottaa oppia viisaiden ajattelijoiden havainnoista, neuvoista ja elämänohjeista... aina ei ole ihan välttämätöntä oppia kantapään kautta...:)
Hyödyllinen ja antoisa...viisas ja rikastuttava...:)
...hyvää päivänjatkoa, Lempi...nyt lähden ulos aurinkoon ja syksyisen upeaan luontoon...:)
http://www.youtube.com/watch?v=mHF8CX3i4SY
Autumn Leaves - Andy Williams
Tässä yhteisen "idolimme" aatteita...
"Ajatelkaa vaikka Puhia", hän mietti. "Puh ei ole erityisen Suuriälyinen mutta hänelle käy aina parhain päin. Tai sitten Pöllöä. Pöllökään ei ole oikeastaan älykäs mutta hän tietää. Hän tietäisi Mitä Tehdä kun on veden armoilla. Entä Kani? Hän ei ole viisas, mutta hän keksii koska tahansa Nerokkaan Suunnitelman. Tai Kengu. Kengu ei ole nerokas mutta hän olisi niin huolissaan Ruusta, että tekisi Niin Kuin Pitääkin miettimättä sitä sen enempää. Tai Ihaa. Ihaalla menee aina niin huonosti ettei hän edes huomaisi mitään. Mutta mitähän Risto Reipas tekisi?..
Välillä on ihan hyvä Puh..ista..;o)...
on välillä ihan hauskaa...;))
siinapa on tavoitetta koko elamalle. jos raamattua lukisin niin jobin kirjasta alottaisin. siita saa perspektiivia :-)
On mielekästä ja ihanaa,jakakaamme positiivisuutta